Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Muzeum


Pan Artur Kłus poprowadził Muzealny Klub Nauczyciela w naszym mieście (zdjęcia)

Muzeum Dom Rodziny Pileckich wraz z Panem Arturem Kłusem zorganizowali w ostatni czwartek spotkanie Muzealnego Klubu Nauczyciela. 

2023/11/img-8177-jpg_655b299b58c69

Spotkanie nosiło tytuł "O znaczeniu historii mówionej w edukacji". W programie przewidziano: omówienie jak wykorzystać historię mówioną w pracy nauczyciela oraz warsztat jak pracować z relacjami w szkole. Na gości czekał także na miejscu poczęstunek. Kim właściwie jednak jest Pan prowadzący?

Artur Kłus - w IPN od 2020 r. Z wykształcenia socjolog i pedagog. Współtwórca projektu "Opowiedziane - Archiwum historii mówionej IPN", członek Polskiego Towarzystwa Historii Mówionej. Zajmuje się procesem montażowym publikowanych notacji, planowaniem i organizacją nowych nagrań. Autor książki "Premier. Jan Olszewski", współtwórca (z dr Justyną Błażejowską) wystawy o Janie Olszewskim "Spojrzeć ludziom prosto w oczy". Interesuje się historią opozycji demokratycznej w okresie PRL.

Wykład Pana Kłusa skupił się m. in. na znaczeniu historii mówionej w edukacji, wykorzystywaniu archiwum historii mówionej i projekcie "Opowiedziane". Zebrani goście chętnie i w skupieniu słuchali i oglądali przygotowaną prezentację oraz uczestniczyli w przygotowanych warsztatach.

Dla tych z Was, którzy nie dotarli wtedy, Muzeum zaprasza już na kolejne spotkanie klubu, które odbędzie się 14 grudnia.

Dodaj komentarzZobacz zdjęcia: Pan Artur Kłus poprowadził Muzealny Klub Nauczyciela w naszym mieście (zdjęcia)

1/17
2/17
3/17
4/17
5/17
6/17
7/17
8/17
9/17
10/17
11/17
12/17

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.