Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Straż pożarna


Ochotnicza Straż Pożarna w Starym Lubotyniu otrzymała nowy samochód

Ochotnicza Straż Pożarna w Starym Lubotyniu otrzymała nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Samochód został oficjalnie przekazany przez Radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego: Mirosława Augustyniaka oraz Krzysztofa Winiarskiego, a także Wójta Gminy Stary Lubotyń Ireneusza Gumkowskiego.

2023/12/unnamed-2-jpg_656dbed1aca83 Fot. Gmina Stary Lubotyń/Facebook

Uroczystość odbyła się na placu przed Urzędem Gminy w Starym Lubotyniu. Wzięli w niej udział zaproszeni goście, w tym strażacy z OSP w Starym Lubotyniu na czele z Prezesem Krzysztofem Zaorskim.

Prezes OSP w Starym Lubotyniu, Krzysztof Zaorski, przywitał gości i wyraził wdzięczność dla wszystkich, którzy przyczynili się do pozyskania środków finansowych na zakup nowego samochodu.

Zakup nowego samochodu dla jednostki OSP w Starym Lubotyniu był możliwy dzięki pozyskaniu środków finansowych ze źródeł zewnętrznych. Środki w wysokości 1 179 939 zł pochodziły z następujących źródeł:

- Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie (475 000 zł)

- Samorządu Województwa Mazowieckiego (300 000 zł)

- Gminy Stary Lubotyń (229 939 zł)

- Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (175 000 zł)

Do momentu zakupu nowego pojazdu, jednostka OSP w Starym Lubotyniu dysponowała dwoma średnimi samochodami, które mają około 30 lat i są w słabym stanie technicznym. Nowy samochód, który otrzymała jednostka, jest wyposażony w nowoczesny sprzęt i urządzenia, co pozwoli strażakom na jeszcze bardziej profesjonalne prowadzenie akcji ratowniczo-gaśniczych.

Obecny na uroczystości Wójt Gminy Stary Lubotyń, Ireneusz Gumkowski, podkreślił, że nowy samochód jest bardzo ważnym nabytkiem dla jednostki OSP w Starym Lubotyniu. Podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do jego zakupu.

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP w Starym Lubotyniu to niewątpliwie duży krok w kierunku poprawy bezpieczeństwa mieszkańców gminy.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.