Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | MDK


Miejska choinka zapaliła się świątecznym blaskiem w Mikołajki (zdjęcia)

Mikołajkowy wieczór w Ostrowi Mazowieckiej obfitował w wiele wydarzeń. Rozpoczęto od "Zapalenia się na Święta" w centrum miasta, pod Ratuszem.

2023/12/mg-0888-jpg_6573070fb79a6

Wszystkie chętne dzieci i dorosłych zaproszono na tę inaugurację świątecznej iluminacji miasta. W programie czekały na nich zapalenie lampek na choince oraz spotkanie i pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem. Organizatorami spotkania był Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej i Miasto Ostrów Mazowiecka, oraz sponsor - Nadleśnictwo Ostrów Mazowiecka.

Spotkanie rozpoczęto od przywitania wszystkich przez Panią Dyrektor Martę Wójcik i Pana Burmistrza Miasta Jerzego Bauera. Następnie z Ratusza wyszedł znany wszystkim, jedyny w swoim rodzaju Święty Mikołaj. Po wstępie rozpoczęto odliczanie, po którym miejska choinka rozbłysła swoim blaskiem wśród zgromadzonego tłumu, ku wielkiemu entuzjazmowi wszystkich obecnych.

Mimo panującego w Ostrowi mrozu, kolejka do Mikołaja się cały czas wydłużała. Magiczny białobrody miał zrobione zdjęcie z ok. 200 dziećmi na wielkim, czerwonym fotelu obok świątecznego drzewka. Każdy mały Ostrowianin otrzymał także słodki upominek od Mikołaja. Pani Wójcik ustaliła również z Uśmiechniętym Świętym, że wpadnie on jeszcze do nas 17 grudnia, podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego, żeby rozdać dzieciom do 13 lat paczki i zrobić zakupy podczas jarmarku. Wokół choinki można znaleźć było także ludzi z MDK i Młodzieżowej Rady Miasta, którzy rozdawali każdemu zimne ognie i słodkie upominki w koszyczkach.

Zapalenie choinki miejskiej i spotkanie z Mikołajem przyniosły dużo szczęścia i radości zarówno tym młodszym jak i starszym mieszkańcom naszego miasta. Widok rozświetlonego świątecznymi ozdobami Centrum sprawiał naprawdę niezwykłe wrażenie. Jeżeli będziecie tamtędy przechodzić w wieczorne pory tej zimy, zwróćcie na to uwagę - inaczej będziecie na taki widok musieli czekać aż do następnego roku!

Dodaj komentarzZobacz zdjęcia: Miejska choinka zapaliła się świątecznym blaskiem w Mikołajki (zdjęcia)

1/30
2/30
3/30
4/30
5/30
6/30
7/30
8/30
9/30
10/30
11/30
12/30

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.