Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | MDK


Jarmark Bożonarodzeniowy - różnorodne zakupy w świątecznej atmosferze (zdjęcia)

W niedzielę w Ostrowi Mazowieckiej odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy - tradycja towarzysząca Spotkaniu ze Świętym Mikołajem zorganizowana przez lokalny Miejski Dom Kultury i MOSiR wraz z Miastem Ostrów Mazowiecka.

2023/12/mg-2779-jpg_65801bcc9b7f4

Całość odbyła się w hali MOSiR przy ul. Trębickiego 10 i trwała od godz. 14.00 do 19.00. Już przed wejściem do obiektu MOSiR czekały na gości stanowiska z frytkami, prażoną kukurydzą, watą cukrową, kawą i nie tylko. Jednak "główne danie" czekało na wszystkich w środku, gdzie wokół sceny na której godzinę po rozpoczęciu jarmarku przywitano Magicznego Białobrodego i oficjalnie rozpoczęto z nim spotkanie oraz inne atrakcje tego wieczoru rozstawione były różnej maści stanowiska z najróżniejszymi przedmiotami do zakupu.

Wśród sprzedawców można było znaleźć handlujących wyrobami zakupionymi jak i własnoręcznie zrobionymi. Od haftowanych ozdób i pluszaków, po wyroby miodowe (miodowych świecy też nie zabrakło!), ubrania łączące tradycję z designem "kurp yeah!" MDK czy też drewniane, ceramiczne i innego wyrobu przedmioty. Jedną z najbardziej unikalnych dostępnych artykułów, były zestawy i gotowce sztuki zrobione techniką Line Art (z ang. Grafika Liniowa). A to tylko skrawek tego, co można było tego wieczoru znaleźć i zakupić.

Tłumy zebranych mieszkańców z chęcią uczestniczyli w wydarzeniu. Rzadkością było znaleźć stanowisko, nie cieszące się chociaż umiarkowanym zainteresowaniem gości, którzy przeglądali i kupowali te wszystkie przedmioty. Wśród tłumu chodzili także rozdający słodkie upominki pomocnicy gościa z Laponii z Młodzieżowej Rady Miasta. Łącząc jarmark ze spotkaniem ze znanym świętym, dało poczuć się magię nadchodzących świąt, od których dzieli nas już zaledwie 6 dni. Co do relacji ze Spotkania z Mikołajem - ją też znajdziecie na naszym portalu już niedługo!

Dodaj komentarzZobacz zdjęcia: Jarmark Bożonarodzeniowy - różnorodne zakupy w świątecznej atmosferze (zdjęcia)

1/24
2/24
3/24
4/24
5/24
6/24
7/24
8/24
9/24
10/24
11/24
12/24

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.