Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | MDK


33. Spotkanie ze Świętym Mikołajem - wieczór pełen świątecznych atrakcji (zdjęcia)

Niedługo po rozpoczęciu Jarmarku Bożonarodzeniowego, wszyscy zebrani mieli okazję spotkać się ze znanym, magicznym, białobrodym świętym w hali MOSiR przy ul. Trębickiego 10.

2023/12/mg-2519-jpg_65802b636b205

Na początek Pani Dyrektor MDK Marta Wójcik przywitała wszystkich i zapowiedziała przybycie Mikołaja, dla którego przygotowano już przejście w tłumie. Czerwono-białego świętego poprowadzili trzymający zimne ognie pomocnicy. Mikołaj w drodze na scenę cieszył się ogromnym entuzjazmem tłumu, do którego machał na przywitanie całą drogę. Nawet gdy znalazł się już na scenie, głośny wiwat zgromadzonych gości nie ustępował.

Następnie wydarzenie oficjalnie otworzył Pan Burmistrz Miasta Jerzy Bauer, który wraz z Panem Starostą Ostrowskim Zbigniewem Chrupkiem objął całość honorowym patronatem. Po rozmowie Pani Wójcik z Mikołajem, białobrody wyczarował na scenie śnieg, który dodał do bożonarodzeniowego nastroju. Po chwili Mikołaj znajdował się już w swoich saniach, które ze sobą przywiózł i czekał na ustawionych w ciągnącej się przez dużą część hali kolejce świętujących, którzy chcieli dostać od niego upominek i mieć z nim pamiątkowe zdjęcie.

W następnej części wydarzenia wszystkie dzieci, młodzież i dorośli świetnie bawili się podczas tego pełnego atrakcji spotkania. W ten wyjątkowy dzień zaproszono gości do Wioski Mikołaja na wspólne śpiewanie kolęd, świąteczne zdjęcia i prezenty od znanego białobrodego i jego elfów, animacje MDK i magiczny występ mistrza iluzji.

Zarówno młodsi przedstawiciele Ostrowskiego Studia Piosenki, jak i starsi muzykanci ZPiT BezWianka i Chóru PrimaVolta zauroczyli swoim śpiewem i melodiami zebranych pod sceną i na trybunach mieszkańców. Ich kolędowe występy były porozstawiane w programie w taki sposób, że ani na chwilę nie brakowało w hali tego znanego większości z nas bożonarodzeniowego nastroju.

W odmienną atmosferę wprowadził gości Iluzjonista Marcin Gogołowicz - absolwent Międzynarodowej Sztuki Iluzji w Stanach Zjednoczonych, znany z takich programów jak "Mam Talent" czy "Lombard". Oczarował on zarówno dzieci, jak i młodzież i dorosłych swoją naturalną charyzmą i magicznymi trikami, w które często włączał ludzi spod sceny. Świetliki w jego rękach stworzyły na przyciemnionej na chwilę hali niezwykły pokaz kształtów i światła, rozerwane gazety naprawiały się w niewyjaśnione sposoby, a chustki albo znikały i potem powracały, lub nawet zamieniały się w jajka i trafiały w ogóle inne miejsca niż te, z których przybyły.

Podczas różnorodnych występów na scenie, Święty Mikołaj cały czas witał nowych świętujących upominkami i zdjęciami. Pracownicy MDK i Młodzieżowej Rady Miasta, którzy w roli elfów rozdawali prawie 4000 paczek każdemu, kto miał na to bilecik. Bilety te rozdawano przed wejściem na schody prowadzące do hali przez przedstawicieli Młodzieżowej Rady Miasta dla wszystkich dzieci do 13 roku życia włącznie, które osobiście się po odbiór paczki pojawiły. Dziecko odbierało bilecik, dostało pieczątkę na rękę i później kierowało się do Wioski Mikołaja, gdzie oddało bilecik i otrzymało w zamian paczkę od Mikołaja lub Śnieżynki. Dzieci powyżej 6 roku życia musiały mieć też ze sobą legitymacje szkolne.

Kolejny raz Miejski Dom Kultury w naszym mieście z pomocą swoich zaprzyjaźnionych instytucji, sponsorów i patronów zorganizowało dla mieszkańców wydarzenie, które nie tylko zaimponowało swoją skalą i rozmachem, lecz także dającą ogromną frajdę unikalnością i znaczeniem - w końcu był to sposób, na świętowanie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Z okazji tej skorzystał niejeden mieszkaniec naszego miasta i powiatu, który wyszedł z hali z uśmiechem na twarzy i radością w sercu.

Dodaj komentarzZobacz zdjęcia: 33. Spotkanie ze Świętym Mikołajem - wieczór pełen świątecznych atrakcji (zdjęcia)

1/50
2/50
3/50
4/50
5/50
6/50
7/50
8/50
9/50
10/50
11/50
12/50

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.