Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | MDK


Sportowy wstęp do W.O.Ś.P. - III. Bieg Policz się z Cukrzycą (zdjęcia)

Choć wolontariusze zarejestrowani w SP2 już od godziny 8:00 kwestowali na ulicach naszego miasta, oficjalne uroczystości kolejnego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczęto o godz. 11:00 przy miejskim stawie.

2024/01/bieg-policz-sie-z-cukrzyca-15-webp_65b790e78ba8c

O tej porze rozpoczęto III. Bieg Policz się z Cukrzycą w Ostrowi Mazowieckiej - wydarzenie towarzyszące i pewnego rodzaju wstęp do 32. Finału W.O.Ś.P. Akcja miała na celu promocję zdrowego i aktywnego trybu życia oraz zwrócenie uwagi na problem cywilizacyjny, jakim jest cukrzyca.

Uczestnicy biegu mieli do wyboru dwie opcje - bieg zwykły lub z kijkami. Ten pierwszy miał 5 km, natomiast drugi był o 2 km krótszy. Oprócz tego zorganizowanego przez Miejski Dom Kultury i Ostrów Biega sportowego sposobu na rozpoczęcie dnia, Morstrowiaki przygotowały również dla każdego chętnego okazję na spróbowanie swoich sił w morsowaniu - wejściu do lodowatej wody stawu w wyznaczonym do tego wycięciu w otaczającym go białym szkliwie. Ostrowscy Strażacy natomiast pomagali w organizacji i dbali o to, żeby wszystko przebiegało bezpiecznie.

Biegacze zdołali przebyć wyznaczoną trasę wyjątkowo prędko. Na miejscu czekali na nich strażacy z medalami dla każdego uczestnika, z którymi potem niejedna osoba zrobiła sobie zdjęcie przy przygotowanej do tego małej ściance. Zapisani na morsowanie weszli do wody niedługo po zakończonych biegach, nie bojąc się wcale przeszywającego skórę, gęsio skórkowego zimna. Znaleźli się nawet tacy, którzy nurkowali! Na nieustraszone morsy czekały również obok stawu ciepłe kiełbaski prosto z grilla i żarzące się ognisko oraz namiot dla szybkiego ocieplenia.

Wokół stawu znaleźć można było również wcześniej wspomnianych wolontariuszy z puszkami, wśród których byli też m. in. harcerki i harcerze 29 DH "Pogodni". W trakcie wydarzenia trwały także rozdania nagród dla poszczególnych osób, które zdołały wygrać różnorodne upominki z licytacji W.O.Ś.P.

III. Bieg Policz się z Cukrzycą przebiegł w wesołym, pełnym energii nastroju. Był to jednak wstęp do "głównego dania", które kilka godzin potem miało miejsce w Szkole Podstawowej Nr 2. Nasza fotorelacja z 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pojawi się na naszym portalu już niedługo potem, więc wypatrujcie jej jeszcze dziś!

Dodaj komentarzZobacz zdjęcia: Sportowy wstęp do W.O.Ś.P. - III. Bieg Policz się z Cukrzycą (zdjęcia)

1/25
2/25
3/25
4/25
5/25
6/25
7/25
8/25
9/25
10/25
11/25
12/25

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.