Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | MDK


32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia)

Sala gimnastyczna naszej Szkoły Podstawowej Nr 2 tętniła życiem do późnych godzin niedzieli podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym mieście.

2024/01/mg-5689-jpg_65b7be89a14eb

Program wydarzenia wyglądał następująco:

- 11:00 - III. Edycja biegu Policz się z Cukrzycą połączona z morsowaniem | Staw Miejski w Ostrowi Mazowieckiej,

- 12:30 - 15:00 - Licytacje online na Facebooku Miejskiego Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej,

- 12:00 - 16:00 - Strefa dla dzieci: dmuchańce, malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki, brokatowe tatuaże,

- 16:00 - 20:00 - Licytacje stacjonarne i występy artystyczne: Przedszkole Planeta Fantazji, BETON, Miejskie Przedszkole Nr 3, Ania Mioduszewska, Zespół: Wiktoria Bartkiewicz, Nikola Bartkiewicz, Weronika Borowa, Amelia Kazimieruk, Aleksander Pakieła, Ksawier Kuczyński, Zuzia Lemańska, Ania Magdaleńska, Pola Brzostek, Miejskie Przedszkole Nr 2, Marta Nagrabska, Ewa Błażyńska, Oliwia Płóciennik,

- 19:30 - Koncert zespołu Hot Muzycy z Twojej Okolicy,

- 20:00 - Światełko do nieba.

Choć internetowe licytacje cieszyły się popularnością, to nie zabrakło także chętnych do korzystania z przygotowanych zabaw rodzin z dziećmi i młodzieży. Obok dmuchanego zamku ze zjeżdżalnią, który cieszył zebrane dzieci aż do godz. 16:00 kiedy to go zwinięto, znajdowały się stanowiska z resztą zabaw. Tam malowano na obliczach gości kolorowe wzory, nalepiane były mieniące się w świetle tatuaże i można było ubogacać swoją fryzurę w różnej barwy warkocze. Nie zabrakło również podium, przyozdobionego świecącym na czerwono sercem i obracającym się wokół telefonem, dzięki któremu powstały stylowe nagrania z tańczącymi, przebranymi w różne nakrycia głowy i twarzy ludźmi. Wisienką na torcie było stanowisko z różnej maści pysznymi wypiekami, zupą i gorącą kawą. Atrakcji nie brakowało, a to był dopiero początek!

Od godz. 16.00 rozpoczęto oficjalną część całego spotkania, czyli występy artystyczne z przerwami na licytacje stacjonarne. Po sprzątnięciu dmuchanego zamku, żeby zrobić miejsce dla wszystkich chętnych do uczestnictwa w tej części wydarzenia, Panie Szef Sztabu Roksana Grzegrzułka i Dyrektor MDK Marta Wójcik wyszły na specjalnie przygotowaną scenę, żeby przywitać wszystkich zebranych i rozpocząć licytacje. Wśród przedmiotów objętych sprzedażą znalazły się różnorodne vouchery, pamiątki, dzieła sztuki, pluszowe zabawki i wiele, wiele innych atrakcji, które znalazły dla siebie nowy dom wśród uczestników. Trafiły się podczas tego czasami naprawdę nie małe kwoty, gdyż ludzie walczyli do upadłego o niektóre z zaprezentowanych rzeczy. Podczas występów artystycznych, które na przemian działy się z licytacjami, podopieczni przedszkól i zespół BETON zatańczyli dla publiczności, a zarówno zespół jak i pojedynczy wokaliści wypełnili całą salę aksamitnym a zarazem mocnym i dźwięcznym śpiewem. Wszyscy młodzi śpiewacy i tancerze spisali się na medal!

Chwilę po zakończeniu licytacji był czas na kolejny występ - na scenie pojawiły się stojak z mikrofonem, perkusja oraz trzy gitary, w tym jedna basowa. Światła zgasły, czerwone reflektory zyskały więcej barw i na scenie wystąpili Hot Muzycy z Twojej Okolicy. Ich muzyka zadziałała niczym przyjemne uderzenie do zmysłów gości, którzy tańczyli i podśpiewywali w rytm i melodię granych piosenek. Wśród coverów utworów, które zagrano znalazły się m. in. "Ojczyzna" czy też podobno jeden z ulubionych melodii zespołu, czyli "Zombie". Widać było, że Muzycy mają nie tylko zdolności, ale i talent.

Zwieńczeniem całej otoczki było "Światełko do nieba". Co to znaczy? Był to bowiem pokaz świateł i zimnych ogni na dworzu, za salą gimnastyczną. Na początek każdy dostał swoje własne, patyczkowe zimne ognie, z którymi ustano i czekano na główny akt. W pewnym momencie przygotowane za drzewami urządzenia rozbłysły fontanną iskier i blasku oraz nakręciły swoisty cieszący wzrok wzór światła, dopełniony wystrzałami obejmującymi trójkątny lot. Pokaz dał mnóstwo frajdy wszystkim zebranym, którzy zostali do samego końca Finału.

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowany przez Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej i Fundację Dzień Dobry stały się kolejnym dużym przedsięwzięciem, które można zaliczyć za sukces. Już ok. godz. 19:00 policzone zostało 88567,80 zł zebrane na tę akcję charytatywną, a na koniec pobito wręcz dotychczasowy rekord:

 

- Dziękujemy za ten niesamowity dzień! 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrowi Mazowieckiej pobiliśmy nasz ostrowski rekord i na tą chwilę zebraliśmy 124 233,43 zł, jednak nie jest to jeszcze ostateczna kwota - jutro ogłosimy łączny wynik ze wszystkich ostrowskich puszek. Tu wszystko gra! OK!

- Podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrowi Mazowieckiej zebraliśmy 124 233, 43 zł. Jesteśmy niesamowicie dumni z mieszkańców naszego miasta. Wynik przerósł nasze oczekiwania, a licytacje były ogromnym zaskoczeniem. Największe podziękowania wędrują do naszych niesamowitych wolontariuszy, którzy kwestowali do ostatnich minut, aby w ich puszkach było jak najwięcej. Srebrne serduszko od Zakład Jubilerski Zofia Kruk udało się zlicytować za 7000 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy byli wczoraj obecni, oraz tym, którzy się zaangażowali w organizację całego wydarzenia! Wszystkim osobom zaangażowanym w pieczenie ciast, przygotowywanie kanapek czy przynoszenie rzeczy na licytacje - czytamy w relacji z wydarzenia.

 

Dodaj komentarzZobacz zdjęcia: 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia)

1/50
2/50
3/50
4/50
5/50
6/50
7/50
8/50
9/50
10/50
11/50
12/50

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.