Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Gmina Ostrów Mazowiecka


Gmina Ostrów Mazowiecka stawia na naukę pływania wśród uczniów

W trosce o zdrowie i wszechstronny rozwój młodego pokolenia, Gmina Ostrów Mazowiecka wychodzi naprzeciw potrzebom najmłodszych mieszkańców i realizuje projekt pn. "Umiem pływać". Inicjatywa obejmuje bezpłatne lekcje nauki pływania dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina.

2024/03/plakatumiemplywac20224-jpg_65f00930c1a2b Fot. Urząd Gminy w Ostrowi Mazowieckiej

Projekt realizowany będzie od marca do czerwca 2024 roku i obejmie 93 uczniów. Każdy uczestnik będzie mógł skorzystać z 20 godzin lekcyjnych nauki pływania pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Zajęcia odbywać się będą na krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowi Mazowieckiej.

Głównym celem projektu jest upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci, usportowienie najmłodszych oraz popularyzacja sportu jako ważnego elementu edukacji i wychowania. Nauka pływania nie tylko wpływa na ogólną kondycję i sprawność fizyczną, ale również uczy bezpieczeństwa nad wodą, co jest niezwykle istotne w kontekście letniego wypoczynku.

Warto podkreślić, że Gmina Ostrów Mazowiecka na realizację zadania pozyskała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 23 975 zł. Całkowita wartość projektu wynosi 47 950 zł.

Inicjatywa "Umiem pływać" to kolejny przykład dbałości Gminy Ostrów Mazowiecka o wszechstronny rozwój młodych mieszkańców i zapewnienie im dostępu do różnorodnych form aktywności fizycznej.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.