Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z miasta


Będzie nowy kierunek w Rubinku - technik informatyk

1 września br. w Ostrowi Mazowieckiej rozpocznie się edukacja na nowym kierunku - technik informatyk. Powiat ostrowski złoży w tym celu wniosek do Ministra Obrony Narodowej o zezwolenie na utworzenie oddziału przygotowania wojskowego.

2022/05/matury2022-rubinek-fot-ostrowmaz24-03-jpg_62724cfd18bbf

- Jak państwo pamiętacie w roku ubiegłym również wnioskowaliśmy o utworzenie oddziału wojskowego i skutecznie. Taki oddział powstał i jest w Zespole Szkół nr 1, aczkolwiek obserwowaliśmy w ubiegłym roku bardzo duże zainteresowanie nowym kierunkiem. To była ponad dwukrotna liczba chętnych w stosunku do liczby miejsc. W tym roku ofertę chcemy rozszerzyć, aczkolwiek ona jest w kierunku również wojskowym, ale informatycznym. Ten kierunek jest naszym zdaniem w świetle obserwacji i analizy naszego rynku oświatowego właśnie dobry i jest duże zainteresowanie. Wiąże się z dobrą pracą w przyszłości dla tych, którzy skończą takie technikum - powiedział starosta Zbigniew Chrupek.

Minimalna liczba godzin zajęć realizowanych w ramach programu szkolenia wynosi 230 godzin, w tym 53 godziny zajęć teoretycznych i 177 godzin zajęć praktycznych. Zaplanowany program szkoleń:

- klasa I - 30 godzin zajęć, w tym 10 godzin zajęć teoretycznych i 20 godzin zajęć praktycznych,

- klasa II - 60 godzin zajęć, w tym 18 godzin zajęć teoretycznych i 42 godziny zajęć praktycznych,

- klasa III - 30 godzin zajęć, w tym 10 godzin zajęć teoretycznych i 20 godzin zajęć praktycznych,

- klasa IV - 60 godzin zajęć, w tym 15 godzin zajęć teoretycznych i 45 godzin zajęć praktycznych,

- klasa V - 50 godzin zajęć praktycznych realizowanych w trakcie obozu szkoleniowego.

Dodatkowo raz w roku w klasach I-IV uczniowie będą brali udział w wyjazdowym obozie szkoleniowym na terenie ośrodka szkolenia poligonowego GROM w Czerwonym Borze.

W Zespołe Szkół nr 1 od 2010 r. funkcjonują klasy mundurowe. Od września 2022 r. uczniowie klas mundurowych kształcą się w technikum wchodzącego w skład Zespołu Szkół nr 1 na kierunku technik logistyk. Oddziały o profilu mundurowym prowadzone są przy współpracy z 22. Wojskowym Ośrodkiem Kartograficznym w Komorowie. Od września 2023 roku funkcjonuje w placówce Oddział Przygotowania Wojskowego na kierunku - technik logistyk.

Radni jednomyślnie opowiedzieli się za powstaniem nowego kierunku. Sesja rady powiatu odbyła się 21 marca br.

 

 

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.