Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z miasta


Uroczystość Upamiętnienia 84. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej

W Ostrowi Mazowieckiej 12 kwietnia 2024 roku, o godzinie 12:00, odbędzie się uroczystość upamiętnienia 84. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Wydarzenie to będzie miało miejsce przy Mauzoleum "Córkom i Synom Ziemi Ostrowskiej". Podczas uroczystości zostaną odsłonięte tabliczki z nazwiskami policjantów i oficerów Wojska Polskiego, którzy padli ofiarą tej tragicznej zbrodni.

2024/03/mdrp-12kwietnioa-xx-edm-ajdbtuseaaaa-oh-00-afax35yd2r1o47hqcjtcyp9vriufkfqf-sq-khhznom7tq-oe-660e11aa_6609300126c30

Organizatorzy wydarzenia zapowiadają, że w dniach poprzedzających rocznicę na ich kanałach w mediach społecznościowych będą publikowane życiorysy zamordowanych, dzięki czemu będzie można lepiej poznać ich historie oraz złożoność kontekstu historycznego, w jakim doszło do Zbrodni Katyńskiej.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej jest obchodzony w rocznicę opublikowania przez Niemców w 1943 roku informacji o odkryciu masowych grobów oficerów Wojska Polskiego w Katyniu. Pomimo iż informacje o zbrodni szybko ujrzały światło dzienne, dopiero w 1990 roku władze Związku Radzieckiego przyznały, że była to "jedna z ciężkich zbrodni stalinizmu". Mimo upływu lat, nie wszystkie okoliczności tych tragicznych wydarzeń zostały jeszcze w pełni zbadane.

Uroczystość upamiętnienia stanowi okazję nie tylko do oddania hołdu ofiarom, ale również do refleksji nad historią i pamięcią narodową. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą wspólnie uczcić pamięć o tych, którzy zginęli w Zbrodni Katyńskiej, do uczestnictwa w wydarzeniu oraz śledzenia informacji publikowanych w mediach społecznościowych organizatorów.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.