Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Gminy | Gmina Ostrów Mazowiecka


OSP Komorowo z nowym samochodem ratowniczo-gaśniczym!

Zakup nowego samochodu pożarniczego przyczyni się do poprawy efektywności działań ratowniczych prowadzonych przez Ochotniczą Straż Pożarną w Komorowie. Nowoczesne wyposażenie oraz sprzęt są kluczowymi elementami zapewniającymi szybką i skuteczną reakcję w przypadku zagrożenia pożarowego lub innych sytuacji awaryjnych.

2024/04/woz-strazacki-fot-urzad-gminy-ostrow-mazowiecka-jpg_66153f1c156ba Fot. Urząd Gminy Ostrów Mazowiecka

W dniu 4 kwietnia wójt gminy Ostrów Mazowiecka Waldemar Brzostek podpisał umowę z Przedsiębiorstwem Specjalistycznym „bocar” Sp. z o.o. Celem tej transakcji jest zakup nowego średniego samochodu pożarniczego wraz z niezbędnym wyposażeniem dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Komorowie. Inwestycja ta stanowi część projektu o nazwie "Wzmocnienie potencjału Ochotniczej Straży Pożarnej w Komorowie należącej do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego poprzez zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego wraz z wyposażeniem". Jest to krok w kierunku zwiększenia zdolności ratowniczych oraz reakcyjnych straży pożarnych, co jest niezmiernie istotne dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców oraz skuteczności działań ratowniczych.

Wartość samochodu pożarniczego, jak podano w umowie wynosi 1 mln 355 tys. 952 zł brutto. Gmina Ostrów Mazowiecka pozyskała fundusze z dwóch głównych źródeł. Pierwszym z nich jest Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027, który udzielił wsparcia w wysokości 1 mln 154 tys. 299.99 zł. Drugim źródłem finansowania jest Samorząd Województwa Mazowieckiego, który przeznaczył kwotę 150 tys. zł w ramach zadania "OSP-2023".

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.