Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Muzeum


Profesor Krzysztof Szwagrzyk gościem specjalnym w Ostrowi Mazowieckiej

Wizyta profesora Krzysztofa Szwagrzyka w Ostrowi Mazowieckiej była niezwykłą okazją dla społeczności, przynosząc ważne lekcje historii.

2024/04/profesor-krzysztof-szwagrzyk-gosciem-specjalnym-w-ostrowi-mazowieckiej-fot-muzeum-dom-rodziny-pileckich-jpg_6617b2c96b2aa Fot. Muzeum Dom Rodziny Pileckich

Mieszkańcy Ostrowi Mazowieckiej mieli niezwykłą okazję spotkać się z wybitnym historykiem i dyrektorem Biura Poszukiwań i Identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej, profesorem Krzysztofem Szwagrzykiem. Jego wizyta w naszym mieście była ważnym momentem edukacyjnym dla lokalnej społeczności. W środę 10 kwietnia rozpoczynając swoją wizytę profesor Krzysztof Szwagrzyk złożył hołd pod pomnikiem Witolda Pileckiego, który znajduje się przy Zespole Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej. Następnie, profesor poprowadził wykład dla uczniów szkół ponadpodstawowych naszego powiatu. Kolejnym punktem programu było spotkanie "Młodzi rozmawiają" w Muzeum Domu Rodziny Pileckich. Młodzi miłośnicy historii mieli tu okazję zadawać pytania i dowiedzieć się więcej na temat "Całej prawdy o grobie Pileckiego (i nie tylko…)". To wspaniała okazja do dyskusji i pogłębiania wiedzy na temat ważnych wydarzeń i postaci z naszej historii.

Na zakończenie dnia o godz.17.00, odbył się wykład pt. "Powracamy po swoich. O poszukiwaniach i identyfikacji ofiar zbrodni komunistycznych". Profesor Szwagrzyk przybliżył uczestnikom proces poszukiwań i identyfikacji ofiar zbrodni komunistycznych, rzucając światło na trudną, ale niezwykle ważną pracę prowadzoną przez IPN. Wizyta profesora Krzysztofa Szwagrzyka w Ostrowi Mazowieckiej była okazją do uczczenia pamięci bohaterów narodowych. Dzięki takim wydarzeniom historia staje się żywa i bliska każdemu z nas, a pamięć o bohaterach przeszłości pozostaje z nami na zawsze.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.