Opublikowano . Mazowieckie | Kultura i rozrywka | Muzeum


Samorząd województwa nagrodzi najlepsze mazowieckie muzea

Wystartował konkurs „Mazowieckie zdarzenia muzealne – Wierzba” skierowany do placówek muzealnych na całym Mazowszu. Samorząd województwa nagrodzi najlepsze inicjatywy – projekty, wydawnictwa i wystawy wyróżniające się działaniami promującymi kulturę Mazowsza i wzmacniające jego regionalną tożsamość. Zgłoszenia są przyjmowane do 10 maja br. 

2024/04/samorzad-wojewodztwa-mazowieckiego-jpg_6617d6f0d280f Fot. Samorząd Województwa Mazowieckiego

Organizatorem konkursu "Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba" jest samorząd województwa mazowieckiego we współpracy ze Stowarzyszeniem Muzealników Polskich, Oddział Mazowiecki w Warszawie.

Nasz konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem placówek kulturalnych z całego Mazowsza, zarówno tych większych, jak i mniejszych. W ubiegłym roku rywalizowało ze sobą 130 inicjatyw, a poprzeczka była podniesiona bardzo wysoko. W mazowieckich muzeach pracuje wiele osób, które łączą swoje doświadczenie, pasję i kreatywność. Potrafią świetnie wykorzystać swoje umiejętności, by rozwijać potencjał placówek i zachęcić do zwiedzania muzeów, poznawania historii i tradycji Mazowsza. Jestem przekonany, że w tegorocznej edycji poznamy równie ciekawe pomysły i przedsięwzięcia naszych muzealników – mówi marszałek Adam Struzik.

Konkurs odbywa się w tym roku w pięciu kategoriach konkursowych: najciekawsza wystawa, najciekawsze wydawnictwo muzealne (kategoria obejmuje także audiobooki i wydania cyfrowe), projekt edukacyjny i plakat muzealny. Piąta kategoria, otwarta, obejmuje m.in. wydawnictwa niemające numeru ISBN, wydawnictwa i projekty multimedialne, gry miejskie, inscenizacje, imprezy plenerowe i wewnątrz placówki. Mazowieckie muzea mogą w ten sposób zaprezentować swoje działania, a dodatkowo otrzymać prestiżowe wyróżnienie.

Nagrody dla najlepszych

W poprzedniej edycji do konkursu zgłoszono 130 inicjatyw. Wyłoniono 26 laureatów i wręczono 14 wyróżnień. W tegorocznej, XVIII edycji zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne. Przewidziano także przyznanie honorowych wyróżnień oraz nagrody Grand Prix za wybitne wydarzenie muzealne mające znaczenie dla całego mazowieckiego muzealnictwa.

Kapituła przy ocenie będzie brać pod uwagę m.in. walory merytoryczne, kulturowe, estetyczne, plastyczne, kompozycyjne, edukacyjne i integrujące lokalną społeczność, a także promowanie kultury regionalnej Mazowsza.

Zgłoszenia do konkursu

Zgłoszenia można składać do 10 maja br. osobiście w punktach kancelaryjnych urzędu marszałkowskiego przy ul. Jagiellońskiej 26 lub ul. Skoczylasa 4, za pośrednictwem poczty na adres Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Brechta 3, 03-472 Warszawa lub przez platformę ePUAP na adres elektronicznej skrzynki podawczej urzędu: /umwm/SkrytkaESP.

Załączniki do wniosku należy złożyć w wersji elektronicznej za pośrednictwem internetowej platformy do wysyłki plików na adres: wierzba@mazovia.pl lub elektronicznym nośniku danych.

Więcej informacji o konkursie można otrzymać pod nr tel. 22 59 79 229 lub wysyłając pytania na adres e-mail: magdalena.lapkiewicz@mazovia.pl

Regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie https://mazovia.pl/pl/konkursy/mazowieckie-zdarzenia-muzealne-wierzba-2.html.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.