Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Muzyka


Spotkanie z muzyką i historią. Niezwykły koncert w Ostrowi Mazowieckiej

Niezwykłe brzmienia cytry i wiolonczeli, połączone z anielskim śpiewem przeniosły słuchaczy w czasie i przestrzeni. Koncert rozpoczął się interpretacją muzyczną "Stworzenia świata" autorstwa Henry'ego Purcella, przenosząc słuchaczy w początki czasów przedwiecznych.

2024/04/spotkanie-z-muzyka-i-historia-niezwykly-koncert-w-ostrowi-mazowieckiej-fot-urzad-miasta-ostrow-mazowiecka-jpg_661d155593e6f Fot. Urząd Miasta Ostrów Mazowiecka

Niedziela 14 kwietnia stała się dniem niezwykłym dla społeczności Ostrowi Mazowieckiej. W tym dniu mieszkańcy mieli okazję uczestniczyć w koncercie inauguracyjnym nowo powstałej Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia. To wydarzenie muzyczne wzbudziło wiele emocji i podziwu wśród obecnych. Następnie, wykonanie "Ojcze nasz" po aramejsku, jak również hymnu "Hagios Theos" z liturgii greckiej, wprowadziły w atmosferę dawnych czasów, pozwalając odczuć głębokie znaczenie słów i melodii. Szczególnie wzruszające było wykonanie hymnu do Matki Boskiej "Agni Parthene" ("Czysta Dziewico"), które poruszyło serca słuchaczy na długie chwile.

Kolejne utwory, takie jak "Zbliżam się w pokorze" autorstwa św. Tomasza z Akwinu oraz "Bonum est praestolari" ("Dobrze jest czekać w milczeniu ratunku od Pana") zachęcały do ufności. Niezapomnianym momentem był również finałowy występ, w którym delikatny kobiecy wokal doskonale współbrzmiał z dźwiękami cytry, tworząc niezwykłą harmonię.

Całe wydarzenie zostało przygotowane przez zespół "Kairos", w którego skład wchodzą m.in. dr Dorota Pliszka, nowo wybrana dyrektor Samorządowej Szkoły Muzycznej oraz utalentowane uczennice Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Ostrołęce. Uroczystość uświetniła obecność lutnika i budowniczego cytr, księdza Leszka Kamińskiego z parafii w Drążdżewie, który wykonał kilka akordów na tym wyjątkowym instrumencie.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.