Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Straż pożarna


Strażacy w akcji gaśniczej. Pożar w Zarębach Kościelnych

Do zdarzenia doszło w miejscowości Zaręby Kościelne. Strażacy z OSP Zareby Kościelne interweniowali w związku z pożarem traw i gałęzi.

2024/04/strazacy-w-akcji-gasniczej-pozar-w-zarebach-koscielnych-fot-osp-zareby-koscielne-jpg_661d1a5be6492 Fot. OSP Zaręby Kościelne

W sobotę 13 kwietnia 2024 roku po godz. 10.00 Ochotnicza Straż Pożarna Zaręby Kościelne została wezwana do interwencji w związku z pożarem traw i gałęzi w miejscowości Zaręby Kościelne. Szybka reakcja strażaków miała kluczowe znaczenie w opanowaniu sytuacji i zminimalizowaniu szkód. Po dotarciu na miejsce zdarzenia drużyna OSP Zaręby Kościelne natychmiast przystąpiła do akcji. Pierwszym etapem było zabezpieczenie obszaru, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia na inne tereny oraz zapewnienie bezpieczeństwa dla mieszkańców i mienia. Następnie strażacy przystąpili do gaszenia pożaru, wykorzystując odpowiedni sprzęt gaśniczy oraz wodę.

Pożar traw i gałęzi to zdarzenie, które może szybko wymknąć się spod kontroli i przynieść poważne konsekwencje. Dlatego też, działania strażaków stanowią ważny element zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom oraz ochrony środowiska.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.