Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Gmina Ostrów Mazowiecka


Bezpłatne zabiegi weterynaryjne w gminie Ostrów Mazowiecka. Sterylizacja i czipowanie psów i kotów

Mieszkańcy gminy Ostrów Mazowiecka mogą nadal skorzystać z bezpłatnych zabiegów weterynaryjnych, takich jak sterylizacja i czipowanie swoich psów i kotów.

2023/03/pies-kot-zwierzeta-jpg_6400abd03da6e Zdjęcie ilustracyjne

Urząd gminy w Ostrowi Mazowieckiej przypomina mieszkańcom, że nadal mogą skorzystać z bezpłatnych zabiegów weterynaryjnych dla swoich psów i kotów tj. sterylizacja i czipowanie, które mają wiele korzyści zarówno dla zwierząt, jak i dla ich właścicieli. Są to działania, które przyczyniają się do zapobiegania nadmiernemu rozmnażaniu się zwierząt oraz umożliwiają szybkie odnalezienie właściciela, gdyby zwierzę się zgubiło. To również krok w kierunku zapewnienia lepszej kontroli populacji zwierząt i przeciwdziałania bezdomności zwierząt. Sterylizacja jest ważnym zabiegiem dla zdrowia i dobrostanu zwierząt. Zabieg ten pozwala uniknąć wielu problemów zdrowotnych i behawioralnych u psów i kotów. Zapobiega również niechcianym ciążom i przyczynia się do zmniejszenia liczby zwierząt bezdomnych.

Czipowanie to doskonały sposób na zwiększenie szansy na odnalezienie zwierzęcia w przypadku, gdy zgubi się ono lub ucieknie. To szybki i praktycznie bezbolesny zabieg, który daje pewność, że zwierzę będzie zidentyfikowane nawet bez obroży. Akcja bezpłatnego zabiegu czipowania trwa do 15 października lub do wyczerpania funduszy na ten cel. Warto podkreślić, że Urząd Gminy w Ostrowi Mazowieckiej finansuje w 100 proc. te zabiegi.

Zabiegi te wykonywane są w następujących gabinetach weterynaryjnych:

  • Gabinet Weterynaryjny S.C Roman Szarafiński i Arkadiusz Oniszk, ul. Piłata 19 w Ostrowi Mazowieckiej, tel. 501 240 774;

  • Gabinet Weterynaryjny Piotr Sołowiński, ul. F. Chopina 18 w Ostrowi Mazowieckiej, tel. 602 533 347.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.