Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Wiadomości z powiatu


Wspólna inicjatywa podnoszenia flagi

Pierwsze dni maja to czas niezwykły dla naszej ojczyzny, pełen patriotyzmu i szacunku dla naszej historii oraz tradycji.

2021/04/flaga-polski-fot-freepik-jpg_608b9f1c94a2f Zdjęcie ilustracyjne

Pierwsze dni maja przywołują wspomnienia wielkich wydarzeń w historii Polski, pełnych bohaterstwa i poświęcenia. To chwile, gdy serca Polaków biją silniej w rytmie narodowej dumy, gdy wspominamy naszych przodków i ich walkę o wolność oraz niepodległość. W odpowiedzi na uczucie patriotyzmu, urzędy gmin oraz różnorodne instytucje w powiecie ostrowskim wzywają wszystkich mieszkańców do jednego symbolicznego gestu: wywieszenia polskiej flagi na domach, balkonach oraz budynkach publicznych. Jest to nie tylko wyraz szacunku dla naszej historii, ale także manifestacja jedności narodowej, ukazująca siłę i wspólnotę społeczeństwa polskiego.

Symboliczna moc naszej flagi Polski tkwi w jej barwach - bieli, czerwieni oraz niepowtarzalnym białym orle, który wznosi się z dumą na czerwonym tle. To znak naszej jedności, naszej dumy narodowej oraz naszego zobowiązania do obrony wartości, na których opiera się nasza tożsamość narodowa.

Wzniesiona na masztach czy rozwieszona na balkonach flaga Polski przypomina nam o naszych korzeniach, historii oraz przeszłości naszych przodków, którzy z oddaniem i poświęceniem walczyli o naszą wolność. Dlatego też, w tych szczególnych dniach, każde podniesienie polskiego sztandaru staje się hołdem dla tych, którzy oddali swe życie za ojczyznę.

 

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.