Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Muzeum


III edycja konkursu "Pamiątki Kalejdoskopem Przeszłości"

Uczestnicy z całego kraju wzięli udział w III edycji konkursu "Pamiątki Kalejdoskopem Przeszłości". Wybór zwycięzców nie był łatwym zadaniem.

2024/04/iii-edycja-konkursu-pamiatki-kalejdoskopem-przeszlosci-fot-muzeum-dom-rodziny-pileckich-jpg_6630caf3f3ff5 Fot. Muzeum Dom Rodziny Pileckich

W sobotę 27 kwietnia odbyła się trzecia edycja konkursu "Pamiątki Kalejdoskopem Przeszłości" zorganizowanego przez Muzeum Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej. Uroczystość wręczenia nagród zgromadziła uczestników konkursu, a atmosfera nasycona była emocjami, historią i dumnymi chwilami dla wszystkich obecnych. Zadaniem konkursowym było podzielenie się historią najcenniejszej pamiątki rodzinnej poprzez stworzenie filmiku. Uczestnicy z całego kraju odpowiedzieli na to wyzwanie, przesyłając swoje prace, które zadziwiły zarówno bogactwem treści, jak i głębią emocji. Wybór zwycięzców nie był łatwym zadaniem, biorąc pod uwagę wysoki poziom wszystkich zgłoszeń. Po starannej selekcji i ocenie jury, nadeszła chwila ogłoszenia laureatów.

Po ogłoszeniu wyników laureaci otrzymali dyplomy oraz symboliczne upominki. Wszyscy obecni mieli okazję uczestniczyć w oprowadzaniu po wystawie stałej Muzeum Dom Rodziny Pileckich. To niepowtarzalna okazja, by zgłębić historię i zapoznać się z bogactwem kultury oraz tradycji. Dla tych, którzy nie mogli osobiście uczestniczyć w wydarzeniu, dyplomy i upominki zostaną przesłane pocztą na adres wskazany w ankiecie zgłoszeniowej.

Można zapoznać się z nagrodzonymi pracami, które są dostępne do obejrzenia na stronie internetowej Muzeum Dom Rodziny Pileckich. Konkurs "Pamiątki Kalejdoskopem Przeszłości" po raz kolejny potwierdził swoją wyjątkowość, stając się nie tylko wydarzeniem kulturalnym, ale także źródłem inspiracji i refleksji nad naszą własną historią. Dzięki takim inicjatywom możemy doceniać bogactwo naszego dziedzictwa i kontynuować pielęgnowanie tradycji rodzinnych, które są nieodłączną częścią naszej tożsamości.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.