Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | MDK


Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na dwa wydarzenia 9 maja 2024 r. w Starej Elektrowni

Już dziś w Starej Elektrowni odbędą się dwa wyjątkowe wydarzenia, spotkanie autorskie dla uczniów kl. I-III szk. podstawowej z Krzysztofem Petkiem, gra miejska "Powstańczy Patrol" oraz spotkanie autorskie dla uczniów kl. VII-VIII szkół podstawowych o godz. 10.30.

2024/05/zrzut-ekranu-2024-05-09-083025-jpg_663c6d931de74 MBP Ostrów Mazowiecka

Spotkanie autorskie dla uczniów kl. I-III szk. podstawowej z KRZYSZTOFEM PETKIEM o godz. 9.00

Krzysztof Petek to autor powieści sensacyjno-przygodowych, reportażysta, organizator wypraw i szkół przetrwania. Urodził się w 1970 roku w Wadowicach. Prowadził harcerski Oddział Specjalny. Uczestnicząc w szkoleniach organizowanych przez oddziały antyterrorystyczne, przeszedł szkolenia survivalu, walki wręcz, psychologii sytuacji krytycznych. Dziennikarzem został w drugiej klasie liceum. Studia politologiczne ze specjalizacją dziennikarską ukończył w 1994 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pracował w studiu radiowym, dla Telewizji Katowice przygotowywał programy dla dzieci. Współpraca z Wydawnictwem Siedmioróg przyniosła efekt w postaci serii PORACHUNKI Z PRZYGODĄ. Dla Ossolineum pisze serię CZARNY KUFER, pozostałe książki wydaje Agencja WORD-PRESS. Od roku 2001 jest członkiem Związku Literatów Polskich, współorganizatorem Międzynarodowego Festiwalu Poezji POECI BEZ GRANIC. W roku 2007 został wiceprezesem Dolnośląskiego Oddziału ZLP. Autor podróżuje zapraszany na spotkania autorskie, promując także zdrowy styl życia i aktywność społeczną. Walczy z postawami patologicznymi, organizując wykłady i wyprawy dla młodzieży. Uczestniczy w akcji Cała Polska czyta dzieciom. Prowadzi międzynarodowe szkolenia literackie i dziennikarskie, a także koncerty, akcje Noc w bibliotece czy Noc detektywów. 

Gra miejska "Powstańczy Patrol" oraz spotkanie autorskie dla uczniów kl. VII-VIII szkół podstawowych o godz. 10.30

GRA MIEJSKA dla młodzieży pt. „POWSTAŃCZY PATROL” to dynamiczna gra detektywistyczna, w trakcie której uczestnicy będą poszukiwać skarbu powstańczego i tropić zaginione dokumenty. Emocjonująca zabawa przemyci wiadomości na temat Powstania Styczniowego na terenie Ziemi Ostrowskiej.
Grę opracował i poprowadzi Krzysztof Petek, przy wsparciu merytorycznym regionalisty Andrzeja Mierzwińskiego. Scenariusz został przygotowany w oparciu o lokalną historię. Autor opracował zadania, zagadki, wyzwania. Grupy detektywów z wydrukowanymi materiałami wyruszą na poszukiwania powstańczego skarbu. Grę poprzedzi spotkanie autorskie opowiadające o wyprawie na Syberię w poszukiwaniu potomków Powstańców Styczniowych. Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Pamięci Powstańców”, który dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864”. 

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.