Opublikowano . Powiat ostrowski | Kultura i rozrywka | Książka


XV Powiatowy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia)

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej obchodziła jubileuszowy XV Powiatowy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek łącząc dyrektorów i pracowników z regionu w refleksji nad rolą tych instytucji w społeczności.

2024/05/15-powiatowy-dzien-bibliotekarza-bibliotek-fot-ostrowmaz24-jpg_663dd54381dab

W środę 8 maja Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej obchodziła jubileuszowy XV Powiatowy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło dyrektorów i pracowników bibliotek gminnych z powiatu ostrowskiego, stanowiąc nie tylko okazję do podziękowań, ale także refleksji nad rolą i znaczeniem bibliotek w życiu społeczności lokalnych. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Jolanty Andruszkiewicz, która podziękowała zebranym za ich ciężką pracę i oddanie w promowaniu czytelnictwa oraz kultury. W swoim wystąpieniu dyrektor podkreśliła nie tylko znaczenie bibliotek jako miejsc wspierających rozwój osobisty i społeczny, ale także przybliżyła liczne działania i inicjatywy podejmowane przez ostrowską bibliotekę, mające na celu aktywizację społeczną oraz edukację mieszkańców.

Nieodłączną częścią obchodów był moment prezentacji najnowszej publikacji "Życie codzienne, zwyczaje, oświata i kultura na ziemi ostrowskiej" autorstwa profesor Jadwigi Sadowskiej. Ta fascynująca książka stanowi cenny wkład w dokumentację historii i kultury lokalnej, będąc niezwykle ważnym źródłem wiedzy dla badaczy oraz pasjonatów historii regionu. Kolejnym wzruszającym momentem było przekazanie zapisków Marii Kwiecińskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej przez dra Władysława Krzyżanowskiego. Te cenne archiwalia będą nie tylko wartościowym źródłem informacji historycznej, ale także dziedzictwem kulturowym, które będzie mogło być eksplorowane i doceniane przez kolejne pokolenia.

Nie mogło zabraknąć również wyróżnienia dla osób, które w szczególny sposób przyczyniły się do promocji czytelnictwa i kultury języka. Podczas uroczystości wręczono nagrody laureatom konkursu V Ostrowskiego Dyktanda o tytuł Mistrza Ortografii pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Ostrów Mazowiecka oraz konkursu "Czytanie jest modne w Ostrowi Mazowieckiej".

XV Powiatowy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek w Ostrowi Mazowieckiej był nie tylko czasem podsumowań i refleksji, ale także okazją do celebracji wartości, jakie niosą ze sobą instytucje biblioteczne. To właśnie one stanowią niezastąpione centra życia kulturalnego i intelektualnego naszych społeczności, które nieustannie inspirują do odkrywania nowych świata poprzez książki i wiedzę.

Dodaj komentarzZobacz zdjęcia: XV Powiatowy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia)

1/75
2/75
3/75
4/75
5/75
6/75
7/75
8/75
9/75
10/75
11/75
12/75

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.