Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Zdrowie


Uroczyste Powiatowe Obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia)

Powiatowe Obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej w Ostrowi Mazowieckiej nie tylko uczciły trud i poświęcenie osób pracujących w tych zawodach, ale także ukazały ogromne wsparcie i uznanie społeczne dla ich codziennej pracy. 

2024/05/dzien-pielegniarek-i-poloznych-fot-ostrowmaz24-jpg_6641e16c6dda4

W piątek 10 maja Zespół Szkół nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej stał się miejscem wyjątkowego spotkania z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej. To wydarzenie, które zgromadziło liczne grono osób, miało głębsze znaczenie niż tylko celebracja zawodu - to moment refleksji nad rolą i wysiłkiem tych niezastąpionych profesjonalistów. Podczas uroczystości pielęgniarki i położne oraz jeden pielęgniarz, zostali obdarowani nie tylko słowami uznania, ale także symbolicznymi gestami wdzięczności. Starosta ostrowski Jerzy Bauer, burmistrz miasta Ostrów Mazowiecka Hubert Betlejewski, Rafał Kowalczyk - radny sejmiku województwa mazowieckiego oraz dyrektor ostrowskiego szpitala Artur Wnuk złożyli serdeczne podziękowania za ich niezwykle trudną pracę. Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej osobiście wręczyli kwiaty i podziękowania wszystkim pielęgniarkom (i pielęgniarzom) oraz położnym.

- Drogie panie, drodzy panowie. Wielkie słowa uznania i wdzięczności. Dzisiaj kieruję te słowa wdzięczności nie tylko jako starosta, ale przede wszystkim jako człowiek, któremu też udzielaliście pomocy. Udzielaliście pomocy moim dzieciom, moim rodzicom i moim dziadkom. Jesteśmy wam ogromnie wdzięczni za każdy dobry dzień, dobre słowo czy uśmiech - mówił starosta ostrowski Jerzy Bauer.

Ważną częścią programu były przemówienia, które nie tylko podkreśliły znaczenie pracy pielęgniarek i położnych, ale także ukazały ich niezastąpioną rolę w opiece zdrowotnej społeczeństwa. Nie zabrakło również występów artystycznych uczniów z Zespołu Szkół nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej. Wszyscy uczestnicy spotkania, po części oficjalne zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie, a następnie poczęstowali się tortem.

- W tym dniu bardzo ważnym wyjątkowym chciałbym życzyć państwu nieustającej satysfakcji z tego, że piastujecie ten zawód, który nie każdy może piastować. Jesteście w ten sposób pewnie też wyróżnieni przez opatrzność, że dane wam jest pomagać drugiemu człowiekowi. Życzę tego, żeby ta świadomość i satysfakcja towarzyszyła wam w każdym dniu waszej bardzo ważnej pracy dla naszego społeczeństwa - mówił Rafał Kowalczyk, radny sejmiku województwa mazowieckiego.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Janusz Grzegorczyk - przewodniczący Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Ostrołęce oraz Renata Murach - wiceprzewodnicząca OIPiP w Ostrołęce.

 

Dodaj komentarzZobacz zdjęcia: Uroczyste Powiatowe Obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia)

1/70
2/70
3/70
4/70
5/70
6/70
7/70
8/70
9/70
10/70
11/70
12/70

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.