Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Edukacja


60-lecie szkoły i VII Zjazd Absolwentów Rubinka już wkrótce!

25 maja będzie dniem wyjątkowym dla Szkoły im. rtm. Witolda Pileckiego w Ostrowi Mazowieckiej, gdyż obchodzić będzie swoje 60-lecie oraz VII Zjazd Absolwentów Rubinka.

2022/05/rubinek-fot-ostrowmaz24-jpg_62724d2db0b27

Zespół Szkół nr 1 oraz Stowarzyszenie Koło Wychowanków w Ostrowi Mazowieckiej zapraszają wszystkich byłych uczniów i sympatyków szkoły na jej święto. Program tego wyjątkowego dnia jest bardzo bogaty i różnorodny, zapewniając każdemu uczestnikowi niezapomniane wrażenia. Rozpoczęcie będzie o godz. 9.00 zaczynając od rejestracji uczestników zjazdu, po której zaplanowana jest prezentacja nowych kierunków kształcenia w szkole. To doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o aktualnych możliwościach edukacyjnych, jakie oferuje szkoła. Po prezentacjach o godz. 12.00 wszyscy uczestnicy uroczystości udadzą się na mszę świętą, która odbędzie się w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Mazowieckiej. Po zakończeniu mszy odbędą się oficjalne uroczystości związane z obchodami 60-lecia szkoły, w tym część artystyczna przygotowana przez obecnych uczniów. Następnie, o godz. 15.00 uczestnicy będą mieli okazję uczcić pamięć patrona szkoły, rtm. Witolda Pileckiego poprzez odsłonięcie pamiątkowej Alei oraz złożenie kwiatów przed jego popiersiem. Nie zabraknie również pokazu musztry wojskowej w wykonaniu uczniów klas mundurowych.

Po oficjalnych uroczystościach będzie czas na trochę rozrywki. Od godz. 16.00 rozgrywać się będą zawody na strzelnicy wirtualnej oraz mecz towarzyski w siatkówkę lub piłkę nożną pomiędzy absolwentami a uczniami. To doskonała okazja do wspólnego rywalizowania i integrowania się. W godz. popołudniowych istnieje możliwość spotkań grupowych z wychowawcami i nauczycielami w klasach, a także zwiedzanie szkoły. Wieczór zakończy się tańcami. Od godz. 20.00 do 6.00 rano absolwenci będą mieli okazję tańczyć, rozmawiać i wspominać wspólne chwile na balu absolwentów.

Uroczystości nie ograniczają się tylko do tego jednego dnia. 24 maja 2024 roku delegacja nauczycieli wraz z uczniami złoży kwiaty na cmentarzu parafialnym i komunalnym na grobach zmarłych nauczycieli i absolwentów. 

Warto zaznaczyć, że wszystkie uroczystości, które odbędą się 25 maja w tym bal absolwentów będą miały miejsce na terenie Zespołu Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.