Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z miasta


Przemarsz uczestników ŚDS z burmistrzem miasta Hubertem Betlejewskim

Przemarsz stał się nie tylko okazją do wspólnej zabawy, ale także momentem refleksji. Wydarzenie to doskonale pokazuje, jak ważną rolę w życiu społecznym odgrywają inicjatywy integrujące oraz jak wiele radości i pozytywnych emocji mogą przynieść wspólne działania na rzecz wspólnoty lokalnej.

2024/05/burmistrz-hubert-betlejewski-przemarsz-fot-urzad-miasta-ostrow-mazowiecka-jpg_6641ff54be22a Fot. Urząd Miasta Ostrów Mazowiecka

5 maja był Światowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Z tej właśnie okazji 10 maja 2024 roku zorganizowano przemarsz z okolic Środowiskowego Domu Samopomocy (ŚDS) w kierunku Topolowego Zakątka do Ogrodowej Przystani. Wśród uczestników przemarszu nie zabrakło ważnych postaci miejskich, takich jak burmistrz miasta Ostrów Mazowiecka - Hubert Betlejewski oraz kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy Ostrów Mazowiecka - Katarzyna Kolasińska. Towarzyszyli im podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy oraz ich opiekunowie, tworząc kolorowy i radosny korowód.

Po dotarciu do celu na uczestników czekało wiele atrakcji. Dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 2 - Beata Grochowska wraz z nauczycielami i przedszkolakami witali przybyłych gości. Nie zabrakło również dyrektora Wydziału Oświaty, Kultury i Integracji Społecznej - Doroty Ambroziak oraz kierownika Miejskiej Świetlicy Socjoterapeutycznej - Piotra Szymalskiego wraz z opiekunami i wychowankami.

Wydarzenie było bogate w różnorodne atrakcje, które miały na celu integrację oraz umożliwienie uczestnikom spędzenia czasu w radosnej atmosferze. Warsztaty stolarskie, podczas których można było wykazać się kreatywnością i zdolnościami manualnymi stanowiły jedną z propozycji dla chętnych. Sadzenie roślin, gry i zabawy, grill oraz poczęstunek z pysznymi ciastami i ciasteczkami - to wszystko sprawiło, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie i wziąć udział w tworzeniu wyjątkowej atmosfery wspólnoty i integracji.

Wasze opinie

Duzadanka   21:03, 14.05.2024

Piękne. Potrzebne. Oczekiwane. Brawo.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.