Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


28-latek zatrzymany za nadmierną prędkość. Był pod wpływem i nie miał prawka

Ostrowscy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę forda. 28-latkowi za popełnione przestępstwo kierowania autem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności. 

2022/08/kierowca-alkohol-jpg_62f37f5905981 Zdjęcie ilustracyjne

W sobotnią noc 11 maja policjanci z ruchu drogowego postanowili sprawdzić bezpieczeństwo na drogach, patrolując teren miasta. Na ul. Sikorskiego jednej z głównych, policjanci zauważyli forda, który poruszał się z nadmierną prędkością. Decyzja o zatrzymaniu pojazdu do rutynowej kontroli drogowej była nieunikniona. Kiedy auto zatrzymało się policjanci przystąpili do sprawdzenia kierowcy i jego pojazdu. Okazało się, że za kierownicą siedział 28-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Pierwszym incydentem, który przykuł uwagę funkcjonariuszy, było przekroczenie dozwolonej prędkości. Jednakże, gdy przeprowadzono badanie stanu trzeźwości, sytuacja stała się jeszcze poważniejsza. Wynik testu wykazał u mężczyzny ponad 0.5 promila alkoholu w organizmie, co stanowiło naruszenie prawa.

Ale to jeszcze nie wszystko. Okazało się, że 28-latek nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdem, co dodatkowo potęgowało jego wykroczenie. Policjanci przygotowali pełną dokumentację, która będzie podstawą do wszczęcia postępowania w związku z popełnionymi przestępstwami i wykroczeniami.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.