Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z powiatu


Sanepid zamknął dwie sale operacyjne w szpitalu

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ostrowi Mazowieckiej podczas rutynowej kontroli ustaliła, że w dwóch salach przeprowadzane są operacje niezgodnie z przepisami.

2021/04/szpital-ostrow-mazowiecka-fot-ostrowmaz24-jpg_60868ea916e0e

Okazało się, że dyrektor placówki nie przedłożył odpowiednich dokumentów. Sanepid nie miał wyjścia i zamknął obie sale. Poniżej pełny komunikat ostrowskiego Sanepidu:

- PPIS w Ostrowi Mazowieckiej w toku planowej kontroli kompleksowej Szpitala Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej stwierdził, że w dwóch pomieszczeniach należących do Punktu Konsultacyjnego SOR prowadzone są czynności przygotowawcze i przeprowadzane są zabiegi operacyjne. Dyrektor Szpitala dotychczas nie zgłosił tego faktu do tutejszego organu, a także nie przedłożył dokumentów potwierdzających dostosowanie ww. pomieszczeń do wymagań jakie powinien spełniać blok operacyjny. Mając na względzie bezpieczeństwo pacjentów została wydana decyzja zakazująca wykonywania działalności polegającej na przygotowaniu i przeprowadzeniu zabiegów operacyjnych w ww. pomieszczeniach.

Należy nadmienić, że Państwowa Inspekcja Sanitarna sprawuje nadzór nad przestrzeganiem warunków higieniczno-sanitarnych. Chodzi tu zarówno o warunki, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą, jak i wymagania dotyczące sprzętu oraz personelu medycznego. Na placówkach medycznych oraz na kierownikach podmiotów wykonujących działalność leczniczą ciąży wiele obowiązków dotyczących zapobiegania zakażeniom i chorobom zakaźnym. Kontrola epidemiologiczna dotyczy właśnie realizacji tych obowiązków.

O komentarz poprosiliśmy dyrekcję ostrowskiego szpitala. Do sprawy wrócimy.

Wasze opinie

Zołza   18:10, 14.05.2024

Ja 4 lata temu przeszłam operację ginekologiczna w tym szpitalu i nie goiło mi się okazało się że mam gronkowca którego nie miałam ale pani doktor próbowała mi to wmówić

mieszkaniec powiatu   20:05, 14.05.2024

Dyrektor już powinien zostać odwołany ale w powiecie rządzi PIS wiec nie spodziewam się twego. Niestety.

111   14:57, 16.05.2024

Do Zołza. I jak zakończyła się sprawą Pani zakażeniem, czy szpital zapłacił odszkodowanie.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.