Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z miasta


Pocztowcy będą strajkować. Czy będą zakłócenia w pracy Poczty Polskiej?

Strajk ostrzegawczy pracowników Poczty Polskiej planowany na czwartek może spowodować pewne zakłócenia w działalności placówek pocztowych oraz opóźnienia w dostawie przesyłek.

2024/05/poczta-strajk-poczty-jpg_66446a2ec2960 Zdjęcie ilustracyjne

Związkowcy z Poczty Polskiej ogłosili strajk ostrzegawczy, który odbędzie się w czwartek 16 maja 2024 roku. Ma potrwać dwie godziny, pomiędzy godz. 8.00 a 10.00. Podczas akcji protestacyjnej strajkujący pracownicy poczty wstrzymają się od wykonywania swoich zadań, co może prowadzić do zamknięcia okienek oraz nawet całych placówek pocztowych. Głównym powodem protestu pracowników jest walka o lepsze wynagrodzenia oraz utrzymanie miejsc pracy. Według danych Związku Zawodowego Pracowników Poczty, aż 80 proc. pracowników ma wynagrodzenie zasadnicze poniżej minimalnego wynagrodzenia w Polsce.

- Walczymy o nasze wynagrodzenia i miejsca pracy. 80 proc. z nas ma wynagrodzenie zasadnicze na umowę o pracę na pełny etat na poziomie 4 023 złotych (tj. poniżej minimalnego wynagrodzenia w Polsce) - czytamy na stronie Związku Zawodowego Pracowników Poczty (ZZPP)

W związku z planowanym strajkiem związkowcy przygotowali broszurę informacyjną, w której podkreślają, że akcja nie jest wymierzona w klientów Poczty Polskiej, a jedynie w zarząd spółki. Apelują również o zrozumienie oraz wsparcie ze strony klientów. W czasie trwania strajku, pracownicy poczty mają przerwać wykonywane zajęcia, dotyczy to wszystkich grup pracowniczych z wyjątkiem pracowników służb ochrony. Akcja może spowodować pewne zakłócenia w pracy placówek Poczty Polskiej, a usługi pocztowe oraz dostarczenie przesyłek mogą być opóźnione.

W czwartek w godz. od 8.00 do 10.00 nie ma co oczekiwać listonosza. Może on wyjść do rejonów z opóźnieniem, co potencjalnie skutkować może niedostarczeniem wszystkich przesyłek na czas. Jednakże związkowcy zapewniają, że mimo zakłóceń w funkcjonowaniu placówek pocztowych, testy dla maturzystów i ośmioklasistów zostaną dostarczone. Strajk ostrzegawczy jest bowiem wymierzony w pracodawcę, a nie w klientów w celu wywalczenia lepszych warunków pracy i godnych wynagrodzeń dla pracowników.

Wasze opinie

hmmm   05:37, 16.05.2024

A na co komu te peerelowskie przybytki gdzie 1 pani z okienka obsługuje długie kolejki? Mamy tyle firm kurierskich gdzie jest szybciej, taniej, odbiór bez kolejek 24h/dobę.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.