Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Muzeum


Wystawa "Okiem Myśliwego" - twórczość Eugeniusza Ochnio w Galerii Sztuki Jatki w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia)

W Galerii Sztuki Jatki w Ostrowi Mazowieckiej w środę 15 maja odbył się niezwykły wernisaż. Tym razem uwaga padła na twórczość Eugeniusza Ochnio, który zaprezentował swoje prace pod tytułem "Okiem Myśliwego".

2024/05/wernisaz-eugeniusza-ochnio-okiem-mysliwego-fot-ostrowmaz24-01-jpg_6645d25811c00

Wydarzenie to stało się znaczącym punktem w kulturalnym kalendarzu miasta, przyciągając uwagę nie tylko miłośników sztuki, ale także pasjonatów życia na łonie natury. Eugeniusz Ochnio to postać, która od długich lat związana jest z ruchem łowieckim. Jego zaangażowanie w Polski Związek Łowiecki datuje się od roku 1969, a przez ponad czterdzieści lat pełni funkcję łowczego Kółka Myśliwskiego w Garwolinie. To nie tylko pasja, lecz także misja życiowa, której efektem są liczne osiągnięcia i odznaczenia, zarówno regionalne, jak i centralne.

- Ja nie miałem zamiaru być żadnym artystą, ja chciałem być leśnikiem całe życie i o tym marzyłem. Miałem taką nauczycielkę, języka polskiego w szkole podstawowej uczyła i namówiła mojego ojca, żeby mnie wysłał do Zakopanego do liceum plastycznego i tak się to zaczęło - mówił Eugeniusz Ochnio.

W trakcie wernisażu nie zabrakło momentów wzruszenia i uznania dla całego dorobku artystycznego Eugeniusza Ochnio. Burmistrz miasta Hubert Betlejewski w wyjątkowym geście przekazał artyście pamiątkowe arkusze znaczków pocztowych, specjalnie przygotowanych na tę okazję.  Wystawa "Okiem Myśliwego" nie tylko prezentuje prace artystyczne, ale stanowi również ważne wydarzenie towarzyszące II Festiwalowi Kultury Łowieckiej w Ostrowi Mazowieckiej. To właśnie w ramach tego festiwalu, w dniu 25 maja 2024 roku, odbędzie się kolejna odsłona tego święta tym razem w Starej Elektrowni, przy ulicy 11 Listopada 7.

Twórczość Eugeniusza Ochnio to nie tylko artystyczny wyraz, lecz także głos dla natury i dziedzictwa łowieckiego. Jego prace nie tylko zachwycają formą, lecz także inspirują do refleksji nad pięknem i znaczeniem harmonii między człowiekiem a przyrodą. W ten sposób, wernisaż "Okiem Myśliwego" staje się miejscem spotkania nie tylko z dziełami sztuki, lecz także z duszą natury, która tchnie życiem w serca wszystkich obecnych.

Dodaj komentarzZobacz zdjęcia: Wystawa "Okiem Myśliwego" - twórczość Eugeniusza Ochnio w Galerii Sztuki Jatki w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia)

1/55
2/55
3/55
4/55
5/55
6/55
7/55
8/55
9/55
10/55
11/55
12/55

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.