Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Muzeum


VIII Święto Rotmistrza Pileckiego. Dzień pełen atrakcji (zdjęcia)

VIII Święto Rotmistrza Pileckiego było wyjątkowym wydarzeniem, oferując uczestnikom wiele niezapomnianych chwil i wzmacniając pamięć o bohaterze narodowym.

2024/05/viii-swieto-rmistrza-pileckiego-fot-ostrowmaz24-jpg_664b33ff67546

W sobotę 18 maja odbyło się VIII Święto Rotmistrza Pileckiego, które przyciągnęło mieszkańców oraz gości do wspólnego świętowania i uczczenia pamięci bohatera narodowego. Organizatorzy zadbali o bogaty program, pełen atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych, dzięki czemu każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dzień rozpoczął się o godz. 11.00 Turniejem Piłki Nożnej o Puchar Rotmistrza, który zgromadził zarówno zawodników, jak i kibiców. Przygotowano również zabawę "Poznaj Witolda", w której można było wygrać atrakcyjne nagrody. Ogródek Jordanowski zamienił się w strefę promocyjną, gdzie swoje stoiska prezentowały szkoły, służby mundurowe, szpital, biblioteka oraz urząd miasta. Mieszkańcy mieli również okazję spróbować kiełbasek z grilla, co stanowiło doskonałą okazję do integracji.

W sali edukacyjnej na uczestników czekały pokazy VR, które przenosiły ich w wirtualne światy, dostarczając niezapomnianych wrażeń. W muzealnym ogrodzie najmłodsi mogli wziąć udział w licznych animacjach, które zapewniły im mnóstwo zabawy.

O godz. 13.00 rozpoczął się Ułański Skate Jam na skateparku, uczestnicy mogli zaprezentować swoje umiejętności. Następnie, o 14.00, przedszkolaki przemaszerowały w paradzie, a później zaśpiewali "sto lat" dla Rotmistrza Pileckiego. Po paradzie dzieci obejrzały spektakl pt. "Miś Wojtek". Oficjalne otwarcie VIII Święta Rotmistrza Pileckiego miało miejsce o godz. 16.00. Dyrektor muzeum Karolina Kolbuszewska złożyła życzenia pracownikom z okazji Międzynarodowego Dnia Muzealnika i wręczyła kwiaty, a następnie głos zabrał burmistrz Hubert Betlejewski.

- Chciałbym, żebyśmy żyli jak Witold Pilecki. Był wspaniałym wzorem do naśladowania dla nas i życzę nam wszystkim, żebyśmy czerpali wzory z jego życia. Jest to też dzień radosny, są to urodziny Rotmistrza Pileckiego więc jako burmistrz Ostrowi Mazowieckiej życzę państwu cudownej zabawy. Obchodzimy urodziny bohatera i możemy być dumni, że na naszym terenie spędził jakiś okres swojego życia. Mamy cząstkę takiej namacalnej historii, czyli jego dom, w którym rzeczywiście przebywał i w którym poznał swoją małżonkę panią Marię. Rotmistrzu Pilecki, wszystkiego najlepszego - mówił Burmistrz Ostrowi Mazowieckiej Hubert Betlejewski.

Podczas uroczystości ogłoszono wyniki konkursów organizowanych przez muzeum i wręczono nagrody.

W IV Turnieju Szkół Rotmistrza Witolda Pileckiego srebrne odznaki w kategorii szkół podstawowych otrzymali:

  • Zespół Placówek Oświatowych im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Krasocinie,
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Zwierniku.

W kategorii szkół ponadpodstawowych:

  • Zespół Szkół im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Iwoniczu,
  • Zespół Szkół Samochodowych im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Radomiu.

Złote odznaki w kategorii szkół podstawowych otrzymali:

  • Szkoła Podstawowa im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Łącznie,
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Przemiarowie.

W kategorii szkół ponadpodstawowych:

  • Powiatowy Zespół Szkół im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Przodkowie,
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Wojkowicach.

Statuetki przechodnie za najwyższy wynik punktowy w manewrach otrzymały:

  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Przemiarowie,
  • Powiatowy Zespół Szkół im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Przodkowie.

Późnym popołudniem na terenie Ogródka Jordanowskiego odbył się pokaz ułański oraz koncert zespołu Mikstura, który zaprezentował muzykę z okresu XX-lecia międzywojennego. Następnie odbył się pokaz tańca ognia, który zachwycił zebranych. Zwieńczeniem dnia było ognisko, podczas którego do godz. 1.00 w nocy można było zwiedzać muzeum. Święto Rotmistrza Pileckiego zakończyło się sukcesem, oferując uczestnikom wiele niezapomnianych chwil i wzmacniając pamięć o bohaterze narodowym.

Dodaj komentarzZobacz zdjęcia: VIII Święto Rotmistrza Pileckiego. Dzień pełen atrakcji (zdjęcia)

1/150
2/150
3/150
4/150
5/150
6/150
7/150
8/150
9/150
10/150
11/150
12/150

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.