Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z powiatu


Konferencja PiS. Stop podwyżkom od lipca (zdjęcia)

Konferencja w Ostrowi Mazowieckiej była ważnym wydarzeniem, które podkreśliło dążenia Prawa i Sprawiedliwości do walki z podwyżkami cen energii oraz mobilizację wyborczą. 

2024/05/konferencja-pis-stop-podwyzkom-od-lipca-fot-ostrowmaz24-jpg_664c7bf827c3c

We wtorek 21 maja o godz. 10.00 przed siedzibą Solidarności w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się konferencja prasowa z udziałem poseł Marii Koc oraz premiera Henryka Kowalczyka. Wydarzenie to poświęcone było dwóm istotnym zagadnieniom: zbieraniu podpisów pod projektem ustawy dotyczącym zamrożenia cen energii oraz mobilizacji wyborczej przed nadchodzącymi wyborami do Parlamentu Europejskiego. Premier Henryk Kowalczyk rozpoczął spotkanie, witając zgromadzonych gości przed przyszłym biurem poselskim. Podkreślił, że konferencja jest poświęcona inicjatywie "Stop podwyżkom od lipca", mającej na celu przedłużenie zamrożenia cen energii.

- Obecna koalicja 13 grudnia realizując swoje obietnice wyborcze zamroziła ceny energii, ale nie na cały rok, jak obiecywała, tylko do 1 lipca. Od tego dnia ceny niestety zostaną uwolnione. Ja osobiście otrzymałem już propozycję zmiany taryfy na dostawę gazu ziemnego - 70 proc. podwyżki - mówił premier Kowalczyk, zaznaczając, że skutki tych podwyżek będą widoczne zimą. - Dlatego też organizujemy akcję zbierania podpisów - dodał.

Maria Koc, poseł PiS i marszałek Senatu, podziękowała premierowi Kowalczykowi oraz staroście Jerzemu Bauerowi za zorganizowanie konferencji. Poinformowała, że projekt ustawy "Stop podwyżkom od lipca" zostanie wniesiony jako obywatelski i marszałkowski, ponieważ inne projekty składane przez PiS trafiają do "sejmowej zamrażarki".

- Jeżeli zbierzemy 100 tys. podpisów, Marszałek Sejmu będzie musiał wnieść projekt pod obrady. Jesteśmy przekonani, że znajdą się posłowie, którzy poprą ten projekt, aby tarcza solidarnościowa energetyczna dalej obowiązywała - mówiła Maria Koc.

Zwróciła również uwagę na potencjalne skutki nieprzedłużenia zamrożenia cen energii. Wezwała również rząd Donalda Tuska do solidarności z obywatelami i przedłużenia tarczy energetycznej do końca roku.

- Od 1 lipca czekają nas ogromne podwyżki 60-80 proc. To dotknie nie tylko polskie rodziny, ale również samorządy i przedsiębiorców, co może prowadzić do bankructw i wzrostu bezrobocia.

Kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego była drugim kluczowym tematem spotkania. Maria Koc przypomniała, że wybory odbędą się 9 czerwca i zachęciła mieszkańców Mazowsza do udziału.

- Nie pozwólmy, aby ktoś za nas wybrał naszych kandydatów do Parlamentu Europejskiego - apelowała Koc.

Podkreśliła znaczenie silnej reprezentacji PiS w Parlamencie Europejskim.

- Chcemy skierować tam jak najliczniejszą delegację, której głos będzie się liczył. Nowy Parlament Europejski zdecyduje o przyszłości Unii Europejskiej, o Zielonym Ładzie, pakcie migracyjnym, a także o inwestycjach takich jak Centralny Port Komunikacyjny i elektrownia jądrowa.

- Zachęcam Państwa, idźcie na wybory 9 czerwca, zagłosujcie na biało-czerwoną drużynę Prawa i Sprawiedliwości - zakończyła swoje przemówienie Maria Koc.

Wasze opinie

PAMIĘTAMY   14:41, 21.05.2024

Terroryzowanie społeczeństwa z lat 2020 - 2022: PAMIĘTAMY! Polska potrzebuje reprezentacji, która wypisze nas skutecznie z eurolandu, a nie takich, którzy udają adwokatów w sprawach, do których sami się przyczyniają. Niedawno te same twarze zapewniały, że muszą siedzieć w sejmie, bo będzie wojna i koniec świata. Już tyłki pieką i naszła chęć usadowienia się wyżej? Boże, chroń ten Naród przed fałszem, zakłamaniem.

Demon   17:06, 21.05.2024

Znowu ta miotła i ten pajac zaczynają się udzielać.Era pisiera już minęła.

London   07:04, 22.05.2024

Kto rządził przez ostatnie 9 lat, doprowadzając do rozbuchania socjalu i spadku wartości złotego? Kto krzyczał na UE, a podpisywał niczym uległy piesek, wszystko (dosłownie wszystko) co pod nos podsunęli? Wydaje mi się, że to Prawo i Sprawiedliwość :)

max   07:23, 22.05.2024

Statysta z Bogut jak zwykle obecny.

radny   16:52, 23.05.2024

Pupilek starosty robi za statystę a 17500 zl wynagrodzenia co miesiąc wpada na konto.

Dodaj komentarzZobacz zdjęcia: Konferencja PiS. Stop podwyżkom od lipca (zdjęcia)

1/22
2/22
3/22
4/22
5/22
6/22
7/22
8/22
9/22
10/22
11/22
12/22

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.