Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Straż pożarna


Pożar lasu w Ugniewie

Do pożaru lasu doszło w miejscowości Ugniewo. Dzięki błyskawicznej reakcji służb ratowniczych udało się zapobiec większej katastrofie.

2024/05/lasy-gien-pozar-lasow-jpg_6646f5f9f1baa Zdjęcie ilustracyjne

W miejscowości Ugniewo doszło do pożaru lasu w środę 22 maja po godz. 11.00, który objął obszar około 16 arów. Mimo groźnego zagrożenia sytuacja została szybko opanowana, a ogień nie zdążył się rozprzestrzenić dalej. Dzięki błyskawicznej reakcji służb ratowniczych oraz skutecznej koordynacji działań udało się zapobiec większej katastrofie. Na miejscu pożaru działały aż siedem zastępów gaśniczych. Dzięki profesjonalizmowi strażaków oraz sprawnemu działaniu zespołów ratunkowych udało się opanować sytuację i zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom oraz terenom leśnym w okolicy.

Zapobieżenie dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia było kluczowe, aby zminimalizować straty i zapobiec ewentualnym zagrożeniom dla ludzi oraz infrastruktury. Szybka mobilizacja służb pozwoliła na skuteczne przeciwdziałanie pożarowi i uniknięcie większych strat materialnych oraz środowiskowych.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.