Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Straż pożarna


Pożar w miejscowości Cietrzewki-Warzyno

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Bogutach-Piankach skutecznie ugasiła pożar suchej trawy w miejscowości Cietrzewki-Warzyno, zapobiegając rozprzestrzenieniu się ognia na pobliską stodołę.

2024/05/pozar-trawy-w-miejscowosci-cietrzewki-warzyno-fot-osp-boguty-jpg_664ee91d5e51e Fot. OSP Boguty-Pianki

W środę 22 maja o godz. 16.15 jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Bogutach-Piankach została zaalarmowana o pożarze stodoły w miejscowości Cietrzewki-Warzyno. Po dotarciu na miejsce pierwszego zastępu strażacy stwierdzili, że doszło do pożaru suchej trawy blisko drewnianej stodoły, co stwarzało zagrożenie dla budynku. Działania strażaków skupiły się na ochronie stodoły poprzez podanie prądów gaśniczych, które miały zabezpieczyć budynek przed ogniem. Równocześnie rozpoczęto gaszenie palącej się trawy oraz dokładne przelanie wodą miejsca pożaru, aby upewnić się, że nie dojdzie do ponownego zapłonu.

Do akcji gaśniczej zostały zadysponowane trzy zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Bogut-Pianek, jeden zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Nura oraz jeden zastęp Państwowej Straży Pożarnej z Ostrowi Mazowieckiej, który jednak został zawrócony po opanowaniu sytuacji.

Dzięki sprawnej i szybkiej interwencji strażaków pożar udało się opanować bez strat w postaci uszkodzenia stodoły. Miejsce pożaru zostało dokładnie przelane wodą, aby wyeliminować ryzyko ponownego zapłonu. Na szczęście, nikt nie ucierpiał w wyniku tego zdarzenia.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.