Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Teatr


Ostrowska grupa teatralna wystąpi w Telewizji Trwam

Telewizja Trwam wyemituje spektakl "Rotmistrz Pilecki. Ofiarowanie" w sobotę 25 maja. Powtórka  zaplanowana jest na niedzielę 26 maja.

2024/05/spektakl-rotmistrz-pilecki-ofiarowanie-w-telewizji-trwam-fot-urzad-miasta-ostrow-mazowiecka-jpg_665038d68024c Fot. Urząd Miasta Ostrów Mazowiecka

W sobotę 25 maja o godz. 22.15 Telewizja Trwam wyemituje nagranie ze spektaklu "Rotmistrz Pilecki. Ofiarowanie", które zostało przygotowanego z okazji 76. rocznicy śmierci tego wybitnego bohatera. Spektakl, wystawiony dwukrotnie w marcu 2024 roku w audytorium Muzeum Pamięci i Tożsamość w Toruniu, jest dziełem ostrowskiej grupy teatralnej "Rzeczpospolita Apostolska", we współpracy ze studentami Akademii Kultury i Społecznej w Toruniu. Autorem scenariusza jest Sławomir Konarzewski, a reżyserem Piotr Trentowski.

Spektakl ukazuje życie i heroiczną postawę Witolda Pileckiego, który dobrowolnie udał się do Auschwitz, by organizować ruch oporu i zbierać informacje o nazistowskich zbrodniach. Jego poświęcenie i walka z tyranią stanowią centralny motyw przedstawienia, oddając hołd jego niezłomnej odwadze i patriotyzmowi.

Powtórka spektaklu odbędzie się w niedzielę, 26 maja o godz. 12.15, również na antenie Telewizji Trwam. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia tego wyjątkowego widowiska, które nie tylko przybliża sylwetkę Rotmistrza Pileckiego, ale także skłania do refleksji nad wartością wolności i ofiarności w obliczu zła.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.