Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Wiadomości z powiatu


Uroczyste obchody Dnia Patrona Powiatu Ostrowskiego już wkrótce

Uroczystości Dnia Patrona Powiatu Ostrowskiego są wyjątkową okazją do zgłębienia wiedzy o błogosławionym Stefanie Kardynale Wyszyńskim oraz do wspólnego celebrowania jego dziedzictwa. 

2024/05/plakat-jpg_66503af439675 Fot. Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej

We wtorek 28 maja 2024 roku w Zarębach Kościelnych odbędą się uroczyste obchody Dnia Patrona Powiatu Ostrowskiego, upamiętniające błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Wydarzenie to ma na celu uczczenie pamięci i dziedzictwa tego wybitnego Polaka, który wywarł ogromny wpływ na historię i duchowość naszego kraju.

Program obchodów:

09.30 - Złożenie kwiatów na grobie Julianny Wyszyńskiej, matki błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, na cmentarzu parafialnym w Andrzejewie

09.30 - Złożenie kwiatów pod pomnikiem błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Andrzejewie

10.00 - Uroczysta msza święta w kościele św. Apostoła Szymona i Judy Tadeusza w Zarębach Kościelnych, będąca centralnym punktem obchodów

Po Mszy Świętej dalsza część uroczystości przeniesie się do Centrum Aktywności Kulturalnej, gdzie odbędzie się bogaty program artystyczny i edukacyjny m.in. występy uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zarębach Kościelnych, którzy zaprezentują specjalnie przygotowane na tę okazję przedstawienia i utwory.

Prelekcja pt. "Dom rodzinny - miejsce narodzin maryjności Prymasa Tysiąclecia" wygłoszona zostanie przez ks. dr Dariusza Tułowieckiego, wykładowcę na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Wykład ten przybliży zgromadzonym postać Prymasa Tysiąclecia i jego duchowe korzenie.

Odbędzie się również wręczenie nagród w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Błogosławiony Stefan Kardynał Wyszyński - Prymas Tysiąclecia". Konkurs ten miał na celu promowanie wiedzy o życiu i działalności Kardynała Wyszyńskiego wśród młodzieży.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.