Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


Pędził aż 200 km/h. Policjanci zatrzymali go w Porębie!

Zbyt wysoka prędkość na drodze to jedno z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych, które często skutkują tragicznymi konsekwencjami.

2024/05/policja-kontrola-jpg_664c43672b129 Zdjęcie ilustracyjne

We wtorek 21 maja po południu, policjanci ruchu drogowego z Ostrowi Mazowieckiej, działający w ramach Mazowieckiej Grupy SPEED, przeprowadzali patrol na drodze ekspresowej S8. Ich uwagę przykuła jadąca hondą osoba, która postanowiła zlekceważyć przepisy drogowe. Kontrola drogowa miała miejsce w Porębie, gdzie policjanci zatrzymali kierowcę hondy. Okazało się, że 36-letni mieszkaniec woj. mazowieckiego przekroczył znacznie dozwoloną prędkość - jechał z zawrotną szybkością 200 km/h.

Konsekwencje dla kierowcy były natychmiastowe. Otrzymał on mandat karny w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktów karnych. To surowa kara, ale zdecydowanie adekwatna do popełnionego wykroczenia.

- Ponownie apelujemy do kierowców aby nie traktowali drogi S-8 jako toru, na którym można sprawdzać osiągi auta. Jazda z prędkością 200 km/h jest skrajnie niebezpieczna zarówno dla samego kierowcy, jak i innych kierujących i wtedy niewiele brakuje by doszło do niepotrzebnej tragedii - przekazała asp. Marzena Laczkowska.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.