Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Muzeum


Młodzi harcerze z Namysłowa odwiedzili Muzeum Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej

Wizyta w Muzeum Dom Rodziny Pileckich była dla harcerzy ważnym elementem ich harcerskiej drogi. Pracownicy muzeum mają nadzieję, że takich wizyt będzie więcej, a postać Witolda Pileckiego będzie inspirować kolejne pokolenia młodych Polaków.

2024/06/wizyta-w-muzeum-dom-rodziny-pileckich-fot-mdr-ostrow-maz-jpg_66669f6577849 Fot. Muzeum Dom Rodziny Pileckich

W sobotę 8 czerwca Muzeum Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej miało gościło kolejną drużynę harcerską. Tym razem była to grupa - 4 WDH "Wataha" z Namysłowa, nosząca imię rotmistrza Witolda Pileckiego. Wizyta ta była wyjątkowym wydarzeniem, zarówno dla harcerzy, jak i dla pracowników muzeum. Harcerze, zarówno druhny, jak i druhowie mieli okazję zwiedzić muzeum, które poświęcone jest jednemu z najwybitniejszych bohaterów Polski - Witoldowi Pileckiemu. Zwiedzanie wystawy było dla młodych ludzi nie tylko lekcją historii, ale także okazją do bliższego poznania postaci, której wartości i idee przyświecają ich drużynie. Podczas wizyty harcerze wykonali obowiązkowy quest - specjalnie przygotowaną grę edukacyjną, która wprowadzała ich w tajniki życia i działalności rotmistrza Pileckiego. Quest ten wymagał od uczestników nie tylko wiedzy, ale również sprytu i umiejętności pracy zespołowej. Po pomyślnym zakończeniu zadania, harcerze zdobyli możliwość zmiany chusty na replice munduru harcerskiego Witolda Pileckiego, prezentowanej na wystawie muzealnej.

Jest nam bardzo miło, że kolejna drużyna dokonała tego wyczynu - możemy przeczytać na profilu facebookowym Muzeum Dom Rodziny Pileckich. Harcerze z 4 WDH "Wataha" z Namysłowa wrócili do domu z głębszą wiedzą o swoim patronie oraz z inspiracją do dalszej pracy na rzecz harcerstwa i społeczności.

Wizyta w Muzeum Dom Rodziny Pileckich była dla nich nie tylko hołdem oddanym rotmistrzowi Pileckiemu, ale również ważnym elementem ich harcerskiej drogi. Pracownicy muzeum mają nadzieję, że takich wizyt będzie więcej, a postać Witolda Pileckiego będzie inspirować kolejne pokolenia młodych Polaków.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.