Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


Kierowca z 2 promilami i zakazem prowadzenia zatrzymany w Prosienicy

Kierowcy decydujący się na prowadzenie pojazdów mimo obowiązującego sądowego zakazu muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi i finansowymi. Takie zachowanie jest nie tylko skrajnie nieodpowiedzialne, ale również surowo karane przez prawo.

2022/08/kierowca-alkohol-jpg_62f37f5905981 Zdjęcie ilustracyjne

W niedzielę 30 czerwca późnym popołudniem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej odebrał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy seata. Na trasę, którą poruszało się wskazane przez zgłaszającego auto, natychmiast wyruszyli policjanci z ruchu drogowego. Kierowca został zatrzymany w Prosienicy. Podczas kontroli okazało się, że 38-letni mieszkaniec woj. podlaskiego był nietrzeźwy. Badanie alkomatem potwierdziło, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Co więcej, ustalono, że mężczyzna był objęty zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, wydanym przez sąd w Białymstoku.

- Kierowca został zatrzymany w Prosienicy. 38-letni mieszkaniec woj.podlaskiego został zbadany na stan trzeźwości, zgłoszenie potwierdziło się mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo białostocki sąd wydał wobec niego zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych - mówi asp. Marzena Laczkowska.

Mężczyzna odpowie teraz za popełnienie dwóch poważnych przestępstw: kierowanie autem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie obowiązującego sądowego zakazu. Prawo przewiduje surowe kary za takie wykroczenia. Za złamanie sądowego zakazu grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.