Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


Kierowca chevroleta corvette pędził aż 195 km/h. Został zatrzymany przez ostrowskich policjantów (wideo)

Zatrzymano kierowcę chevroleta corvette, który pędził trasą S8. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.

2024/05/policja-kontrola-jpg_664c43672b129 Zdjęcie ilustracyjne

W środę 3 lipca ostrowscy policjanci ruchu drogowego z Mazowieckiej Grupy SPEED zatrzymali kierowcę chevroleta corvette, który jechał z prędkością prawie 195 km/h na drodze S8. Przy takiej prędkości, kierowca nie tylko narażał swoje życie, ale także bezpieczeństwo innych użytkowników drogi. Policjanci z Mazowieckiej Grupy SPEED patrolowali drogę S8, znaną z częstych przypadków łamania przepisów ruchu drogowego przez kierowców. W miejscowości Nowa Osuchowa, funkcjonariusze zarejestrowali jazdę chevroleta corvette, którego kierowca osiągnął prędkość prawie 195 km/h.

- Ostrowscy policjanci ruchu drogowego wchodzący w skład Mazowieckiej Grupy SPEED patrolowali drogę S8. Kierowcy często nie stosują się tam do przepisów ruchu drogowego rozwijając niebezpieczne prędkości. Wczoraj doszło do kolejnej takiej sytuacji. W Nowej Osuchowej policjanci zarejestrowali jazdę chevroleta corvetty. Kierowca tego auta jechał z prędkością prawie 195 km/h. Kierujący został zatrzymany do kontroli drogowej - mówi asp. Marzena Laczkowska, Rzeczniczka Prasowa KPP Ostrów Mazowiecka.

Zatrzymanym kierowcą okazał się 41-letni mieszkaniec woj. podlaskiego. Za przekroczenie prędkości został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł, a na jego konto trafiło także 15 punktów karnych. Takie działania mają na celu przypomnienie, że nadmierna prędkość to poważne zagrożenie na drodze.

Mimo że to dopiero początek wakacji, na polskich drogach doszło już do 81 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Najczęstsze przyczyny tych tragicznych zdarzeń to nadmierna prędkość oraz nietrzeźwość kierowców. Każdy taki wypadek to tragedia, której można było uniknąć.

Nagranie dostępne jest pod linkiem: https://mazowiecka.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/271/271-185742.mp4

Wasze opinie

Gate   16:15, 04.07.2024

Szkoda czytać jest taka nagonka odbiera nam się wszystko jak będzie tak dalej sami będziemy donosić na siebie i będziemy dumni Dlaczego nie piszecie o tym co jest naprawdę ważne dla nas

zxczxc   22:53, 04.07.2024

To ta corveta co po Ostrowi czasem lata?

Jane   14:20, 05.07.2024

do Gate nie wszystko sie odbiera.Rozum to niektorym juz dawno. odebrano albo go nie mieli.Zafundowal sobie corwetke to wolne sa tory wyscigowe i nie musi dawac popisow madrosci na normalnych drogach wsrod normalnych ludzi.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.