Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z miasta


Trwa zbiórka pieniędzy dla Klary Gałązki, walczącej z nowotworem!

Jeszcze półtora miesiąca temu dwuletnia Klara Gałązka beztrosko biegała po plaży, ciesząc się dzieciństwem. Dziś ta radosna dziewczynka zmaga się z poważnym nowotworem, który diametralnie odmienił życie jej i jej rodziny.

2024/07/post-fb-2-siepomaga-png_668cfe34556d7 Fot. siepomaga.pl

Wszystko zaczęło się nagle. Mama Klary wyczuła coś twardego po lewej stronie brzuszka dziewczynki. Zaniepokojeni rodzice natychmiast udali się na SOR w Ostrowi Mazowieckiej. Po wykonaniu USG usłyszeli szokującą diagnozę - guz w lewej nerce. Klara została szybko przewieziona do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, gdzie potwierdzono najgorsze obawy: neuroblastoma IV stopnia, z przerzutami do szpiku, kości udowej, piszczelowej, czaszki oraz między kręgami.

Świat rodziny małej dziewczynki zatrzymał się. Klara, pełna życia dziewczynka, teraz musi zmagać się z chorobą, która zagraża jej życiu. Po intensywnym tygodniu badań, Klara przestała jeść, chodzić i wyraźnie mówić. Rodzice patrzą na cierpienie swojego dziecka, czekając na chemioterapię, która daje nadzieję na pokonanie choroby.

Klara przeszła już cztery dawki chemioterapii, przed nią jeszcze cztery. Jeśli leczenie będzie skuteczne, Klara przejdzie operację usunięcia guza, przeszczep szpiku, radioterapię i immunoterapię. Ta trudna droga nie gwarantuje jednak pełnego wyzdrowienia. Aby zwiększyć szanse na wyleczenie, konieczna jest terapia przeciw wznowie w USA, której koszt to około 2 miliony złotych.

Rodzina nie jest w stanie samodzielnie zebrać tak ogromnej kwoty. Dlatego proszą o pomoc każdego, kto może przyczynić się do uratowania ich córki. Zbiórka pieniędzy ma na celu sfinansowanie kosztownego leczenia i umożliwienie Klarze powrotu do normalnego życia, gdzie czeka na nią stęskniona siostrzyczka.

Każda złotówka przybliża nas do celu, jakim jest uratowanie życia tej małej dziewczynki i przywrócenie jej do zdrowia.

Dodatkowo na Facebooku jest grupa z licytacjami, z których pieniądze są przeznaczane na leczenie Klary. To kolejny sposób, w jaki można wesprzeć tę małą wojowniczkę i pomóc jej w walce z chorobą.

Pomóżmy Klarci wrócić do domu i cieszyć się dzieciństwem, na które zasługuje!

Licytacja na Facebooku odbywa się tu: https://www.facebook.com/groups/1373175593323850/members

 

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.