Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Zdrowie


Bezpłatne badania mammograficzne na terenie powiatu ostrowskiego

LUX MED Diagnostyka serdecznie zaprasza wszystkie Panie w wieku od 45 do 74 lat do skorzystania z bezpłatnych badań mammograficznych w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ.

2024/07/zrzut-ekranu-9-7-2024-114715-jpeg_668d074646ae6 Fot. LUX MED Diagnostyka

Regularne badania są kluczowe dla wczesnego wykrywania nowotworów piersi, co znacznie zwiększa szanse na pełne wyzdrowienie. Kto może skorzystać z programu?
Program skierowany jest do kobiet w następujących kategoriach:

  • Panie w wieku 45-74 lat mogą wykonywać mammografię co 24 miesiące, jeśli wcześniej nie miały zdiagnozowanej złośliwej zmiany nowotworowej w piersi.

  • Panie, które zakończyły leczenie raka piersi oraz 5-letni proces monitorowania po leczeniu, mogą korzystać z badania co 12 miesięcy.

  • Panie, które pozostają w trakcie uzupełniającej hormonoterapii (HT) po 5 latach od leczenia chirurgicznego raka piersi, również mogą wykonywać badanie co 12 miesięcy.

Wyłączone z programu są kobiety objęte specjalistyczną opieką nad rodzinami wysokiego, dziedzicznie uwarunkowanego ryzyka zachorowania na raka piersi lub raka jajnika, a także te, które są pod kompleksową opieką onkologiczną nad świadczeniobiorcą z nowotworem piersi.

LUX MED zaprasza do skorzystania z mobilnej pracowni mammograficznej w następujących lokalizacjach:

  • Ostrów Mazowiecka - 9 sierpnia, godz. 8.30 - 15.00, za Ratuszem Miejskim (postój dla taksówek), ul. 3 Maja 66.

  • Stary Lubotyń - 12 sierpnia, godz. 11.00 - 17.00, przy szkole podstawowej, Stary Lubotyń 7.

  • Szulborze Wielkie - 13 sierpnia, godz. 8.30 - 11.00, przy Urzędzie Gminy, ul. Romantyczna 2.

Mammografia jest najskuteczniejszym narzędziem w walce z rakiem piersi, pozwalającym na wykrycie zmian, które są niewidoczne podczas samokontroli. Wczesne wykrycie nowotworu umożliwia natychmiastowe podjęcie skutecznego leczenia, dając niemal 100 proc. gwarancję powrotu do zdrowia.

Udział w programie zapewnia szybką ścieżkę diagnostyki i leczenia w przypadku wykrycia nieprawidłowości. Stały monitoring umożliwia szybki kontakt z placówkami diagnostycznymi oraz przyspiesza ewentualne konieczne leczenie.

Aby zarejestrować się na badanie, prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 22 880 90 80 (wew. 3). Przed połączeniem prosimy przygotować dowód osobisty w celu weryfikacji uprawnień do badania. Na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD z poprzednich mammografii, jeśli nie były one wykonane w pracowni LUX MED. Prosimy o stawienie się na badanie w wyznaczonym czasie.

Więcej informacji na temat mammografii, Programu Profilaktyki Raka Piersi oraz innych badań diagnostycznych można znaleźć na stronie www.luxmed-diagnostyka.pl.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.