Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z powiatu


W powiecie humor dopisuje

Do zabawnej sytuacji doszło podczas ostatniej sesji rady powiatu. Radni zajmowali się raportem za ubiegły rok dotyczącym sytuacji ekonomiczno-finansowej ostrowskiego szpitala.

2024/07/pierwsza-sesja-rady-powiatu-fot-ostrowmaz24-12-jpg_668e3fb250539

- Sam może nie będę sprawozdania we fragmentach cytował. Sądzę, że lepiej zrobi to pan dyrektor Artur Wnuk. Bardzo bym prosił panie dyrektorze o taką bardzo zwięzłą prezentację – powiedział starosta Jerzy Bauer.

- Mogę na jednym wdechu – odpowiedział dyrektor szpitala Artur Wnuk.

- Aż tak nie, bo szkoda dyrektora. Chociaż mamy tutaj panią doktor, to byśmy ratowali – mówił starosta Bauer.

- Nie wiem czy warto – nieoczekiwanie odpowiedział dyrektor szpitala.

Dyrektor placówki jednocześnie poinformował, że sytuacja finansowa szpitala jest bardzo dobra.

- Po raz piąty z rzędu udało się zamknąć wynik finansowy na plusie rekordowym wynikiem 2 mln 900 tys. zł. To jest lepszy wynik, niż ten który był rok temu, bo było 2,5 mln zł. Dla państwa wiedzy najistotniejsze jest to, że w chwili zamknięcia tego sprawozdania czyli na dzień 31 grudnia nie było żadnych zobowiązań przeterminowanych czyli wymagalnych. Nie mieliśmy żadnych pożyczek, ani żadnych kredytów, które musielibyśmy spłacać, co też stawia nasz szpital w bardzo dobrej sytuacji. Myślę że tak naprawdę to wystarczająca krótka rekomendacja, żeby cieszyć się z dobrej sytuacji finansowej naszego szpitala – powiedział dyrektor szpitala Artur Wnuk.

Nikt z radnych nie zabrał głosu i jednogłośnie przyjęto raport za ubiegły rok w sprawie sytuacji ekonomiczno-finansowej ostrowskiego szpitala.

Wasze opinie

Demon   20:38, 10.07.2024

Szpital ma oszczędności?A kur....w nocy na lekarza czeka się prawie do rańca,a potem wywiad.Pacjent leje się przez ręce,a pierwsze pytanie jak się pani nazywa.To placówkę stać na zatrudnienie dodatkowych prawdziwych lekarzy,a nie smyków praktyków.Bauer ty otwórz oczy,bo chyba chory nie byłeś.

Pedro   14:45, 11.07.2024

do Demona - chory.... ale nie leczy się w ostrowskim szpitalu..... i dlatego jest na plusie szpital.........;)

Ja   20:57, 11.07.2024

Polecam zajrzeć na oddział pediatryczny który woła o pomstę… w sumie dwóch lekarzy, którzy wiedzą co robią, reszta na odchodne…i wiecznie uciemiężone pielęgniarki… jakby z nieboszczykami pracowały nie z dziećmi… wiecznie tylko problem, wszystko ciężko… opieka TRAGEDIA! Dlatego pewnie i sytuacja finansowa taka dobra bo opieka zerowa….

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.