Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Zaręby Kościelne


Pani Cecylia Radgowska świętuje setne urodziny!

8 lipca pani Cecylia Radgowska obchodziła swoje setne urodziny, co jest wyjątkowym osiągnięciem nie tylko dla niej samej, ale również dla jej rodziny i całej społeczności. Urodzona w Gaczkowie jako Cecylia Rafalik, spędziła życie pełne wyzwań, trudów, ale także miłości i radości.

2024/07/449819587-1044658457660993-7699367413235490333-n-jpg_668e68185fb34 Fot. Gmina Zaręby Kościelne

Pani Cecylia pochodzi z licznej rodziny. Miała trzy siostry, które również przeżyły długie lata: Sabina żyła 92 lata, Natalia 95 lat, a Euzebia 92 lata. Niestety, jej brat Stanisław zaginął podczas wojny. Matka pani Cecylii, Klementyna, przeżyła 88 lat. Podczas II wojny światowej pani Cecylia przez dwa lata przebywała na przymusowych robotach w Niemczech, co pozostawiło trwałe ślady w jej pamięci. Po powrocie do Polski, jej życie wciąż było pełne wyzwań. Pani Cecylia zamieszkała w Nienałtach Szymanach, gdzie otoczona rodziną przeżyła większość swojego życia. Urodziła ośmioro dzieci, z których siedmioro wychowała. Niestety, jedno z dzieci zmarło w wieku niemowlęcym. Pani Cecylia doczekała się 14 wnucząt i 23 prawnucząt.

W 1972 roku, tuż przed żniwami, nagle zmarł mąż pani Cecylii, co zmusiło ją do samotnego wychowywania pięciorga dzieci. Dwoje z jej dzieci było już dorosłych w tym trudnym czasie. Mimo tych przeciwności, pani Cecylia potrafiła zapewnić swojej rodzinie miłość, opiekę i ciepło.

Pomimo trudów życia na wsi i licznych obowiązków, pani Cecylia zawsze znajdowała czas na swoje pasje. Do niedawna robiła na drutach i szydełkowała, a jej piękne serwetki nadal zdobią dom. Nawet teraz, w wieku 100 lat, pani Cecylia czyta książki i rozwiązuje krzyżówki.

Z okazji swoich setnych urodzin, pani Cecylia wzięła udział w uroczystościach zorganizowanych w Centrum Aktywności Kulturalnej w Zarębach Kościelnych, które odbyły się 7 lipca 2024 roku. Przy wsparciu rodziny, uczestniczyła również we mszy świętej, odbyła spowiedź i przystąpiła do komunii świętej.

W dniu jej urodzin, 8 lipca, pani Cecylia świętowała w otoczeniu najbliższych w swoim domu. W imieniu całej gminnej społeczności życzenia zdrowia, miłości i spokoju przekazała jej Urszula Wołosiewicz Wójt Gminy Zaręby Kościelne oraz Sekretarz Dorota Subda. Spotkanie było okazją do wspomnień, opowieści o trudnych i radosnych momentach, a także refleksji nad jej niezwykłym życiem.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.