Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Wiadomości z powiatu


Aż 9 osób aresztowanych za produkcję pornografii dziecięcej (aktualizacja)

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku prowadzi śledztwo przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się produkcją i udostępnianiem materiałów pornograficznych z udziałem małoletnich dziewczyn. Zatrzymano już dziewięć osób, w tym mieszkańca woj. mazowieckiego, Henryka F., który został oskarżony o udział w tej grupie.

Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne

Jak czytamy w komunikacie Prokuratury Okręgowej w Gdańsku śledztwo dotyczące działalności zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się produkcją, przechowywaniem i udostępnianiem treści pornograficznych z udziałem małoletnich jest kontynuowane. Do tej pory zatrzymano 9 mężczyzn, którym przedstawiono liczne zarzuty, w tym udział w zorganizowanej grupie przestępczej, produkowanie, przechowywanie i rozpowszechnianie materiałów pornograficznych, utrwalanie wizerunku nagich osób oraz dopuszczenie się czynności seksualnych wobec nieletnich.

- W dniach 23 do 26 września 2024 r. funkcjonariusze Zarządu w Gdańsku CBZC, na polecenie prokuratora, zatrzymali 4 kolejnych podejrzanych, to jest: Henryka F. (lat 60 ) mieszkańca województwa mazowieckiego, Szymona D. (lat 66) mieszkańca Warszawy, Sebastiana W. (lat 33) mieszkańca województwa łódzkiego oraz Piotra D. (lat 58) mieszkańca województwa opolskiego - podaje Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

Na wniosek prokuratora, sąd zdecydował o zastosowaniu wobec Henryka F. trzymiesięcznego tymczasowego aresztu. Podobną decyzję sąd wydał wobec innego podejrzanego, Szymona D., który również ma zarzuty udziału w grupie przestępczej i popełnienia przestępstw o charakterze seksualnym.

- W toku prowadzonego śledztwa ustalono, że  podejrzani za pomocą portali modowych podając się za fotografów, nawiązywali kontakt z młodymi dziewczynami, którym oferowali wykonanie sesji fotograficznych. Nastolatkom przedstawiano wizję kariery w modelingu i obiecywano inne profity. Następnie podczas umówionej sesji wykonywane były rozbierane zdjęcia i filmy, część z ukrycia bez ich wiedzy i zgody. Wykonanymi materiałami mężczyźni wymieniali się między sobą przez Internet. Podczas sesji dochodziło również do innych czynności seksualnych. Podejrzani wymieniali się doświadczeniami „przekazywali” sobie modelki. Rozmawiali, która z modelek pozwoli sobie zrobić „odważniejsze zdjęcia”. Uzgadniali wzajemnie, jak rozmawiać z dziewczynami, aby zachęcić je do wykonywania nagich zdjęć. Manipulowali dziewczynami, wykorzystywali ich brak doświadczenia życiowego wynikający z młodego wieku oraz  nieznajomość realiów środowiska modowego. Ponadto jeden z podejrzanych uzyskiwał w sposób nieuprawniony dostęp do kont społecznościowych i skrzynek mailowych kobiet, przez co miał dostęp do informacji wrażliwych. Uzyskany w ten sposób materiał służył do profilowania przyszłych ofiar, a następnie manipulowania nimi w celu nakłonienia ich do określonego zachowania -  przekazał prok. Mariusz Duszyński, p.f. Rzecznika Prasowego Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Do tej pory prokuratura przesłuchała ponad 100 pokrzywdzonych małoletnich dziewcząt, a liczba ta może wzrosnąć w miarę analizy zabezpieczonych materiałów cyfrowych. Głównemu podejrzanemu, Krzysztofowi K., postawiono już ponad 60 zarzutów, w tym m.in. zgwałcenie, wymuszenie czynności seksualnych i produkcję materiałów pornograficznych z udziałem małoletnich.

Sprawa ma charakter rozwojowy i śledczy nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Aktualizacja

W związku z pojawieniem się informacji o zatrzymaniu Henryka F., nasza redakcja zwróciła się do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku z zapytaniem o miejsce zamieszkania podejrzanego. W odpowiedzi otrzymaliśmy potwierdzenie: - Podejrzany Henryk F. jest mieszkańcem powiatu ostrowskiego - poinformował prok. Mariusz Duszyński, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Dopasuj dla mnie

Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.

Wybraliśmy dla Ciebie

Wiadomości z powiatu W pożarze pod Ostrowią Mazowiecką zginęła znana na Podlasiu bizneswoman i jej wnuk
W pożarze pod Ostrowią Mazowiecką zginęła znana na Podlasiu bizneswoman i jej wnuk
25.11.2025 · 16550 osób przeczytało ten artykuł
Wiadomości z powiatu Joanna Jabłczyńska w szpitalu. Mieszkanka podostrowskiej wsi dziękuje lekarzom i apeluje:…
Joanna Jabłczyńska w szpitalu. Mieszkanka podostrowskiej wsi dziękuje lekarzom i apeluje:…
30.11.2025 · 12657 osób przeczytało ten artykuł
Wiadomości z powiatu Radna Zawłocka nie odpuszcza w sprawie aptek! Starosta Bauer: "Dlaczego apteki nie są czy…
Radna Zawłocka nie odpuszcza w sprawie aptek! Starosta Bauer: "Dlaczego apteki nie są czy…
01.12.2025 · 7204 osób przeczytało ten artykuł
Wiadomości z powiatu Wójt Waldemar Brzostek zostawił w tyle miasto i powiat! Gmina Ostrów Mazowiecka z najwięk…
Wójt Waldemar Brzostek zostawił w tyle miasto i powiat! Gmina Ostrów Mazowiecka z najwięk…
02.12.2025 · 5651 osób przeczytało ten artykuł
Wiadomości z powiatu "Czy pan ma przyzwoitość samorządowca? Stawia się dyżury aptek, a obok podwyżkę dla staro…
"Czy pan ma przyzwoitość samorządowca? Stawia się dyżury aptek, a obok podwyżkę dla staro…
04.12.2025 · 5388 osób przeczytało ten artykuł
Wiadomości z powiatu Konkurs na zastępcę dyrektora szpitala odłożony. Radni wycofali uchwałę, bo startuje obec…
Konkurs na zastępcę dyrektora szpitala odłożony. Radni wycofali uchwałę, bo startuje obec…
30.11.2025 · 5291 osób przeczytało ten artykuł
Wiadomości z powiatu Mnóstwo pieniędzy na szkoły, strzelnica i nowe auta. Projekt budżetu powiatu ostrowskiego…
Mnóstwo pieniędzy na szkoły, strzelnica i nowe auta. Projekt budżetu powiatu ostrowskiego…
23.11.2025 · 4472 osób przeczytało ten artykuł
Wiadomości z powiatu Starosta Jerzy Bauer z medalem "Za zasługi w rozwoju wędkarstwa". Wędkarze liczą na więcej
Starosta Jerzy Bauer z medalem "Za zasługi w rozwoju wędkarstwa". Wędkarze liczą na więcej
28.11.2025 · 3523 osób przeczytało ten artykuł
Wiadomości z powiatu Sołtyska Janczewa Wielkiego zdobyła nagrodę w Mazowieckim Konkursie Serów Zagrodowych
Sołtyska Janczewa Wielkiego zdobyła nagrodę w Mazowieckim Konkursie Serów Zagrodowych
03.12.2025 · 2040 osób przeczytało ten artykuł
Wiadomości z powiatu Strażak ochotnik z gminy Małkinia Górna odznaczony Krzyżem Świętego  Floriana
Strażak ochotnik z gminy Małkinia Górna odznaczony Krzyżem Świętego Floriana
28.11.2025 · 1876 osób przeczytało ten artykuł
Wiadomości z powiatu Kto jest Mistrzem Ortografii 2025? 5. Gminny Konkurs Ortograficzny o „Pióro Burmistrza Gm…
Kto jest Mistrzem Ortografii 2025? 5. Gminny Konkurs Ortograficzny o „Pióro Burmistrza Gm…
25.11.2025 · 1612 osób przeczytało ten artykuł
Wiadomości z powiatu Sukces ZS CKR w Starym Lubiejewie w Mistrzostwach Polski Szkół Rolniczych w Przeciąganiu …
Sukces ZS CKR w Starym Lubiejewie w Mistrzostwach Polski Szkół Rolniczych w Przeciąganiu …
26.11.2025 · 1601 osób przeczytało ten artykuł
Wiadomości z powiatu Pracownia symulatora maszynisty - nowość w małkińskim "Staszicu"
Pracownia symulatora maszynisty - nowość w małkińskim "Staszicu"
29.11.2025 · 1562 osób przeczytało ten artykuł
Wiadomości z powiatu Jest praca m.in. dla kierowcy, weterynarza, mechanika, spawacza. Zobacz oferty z powiatu …
Jest praca m.in. dla kierowcy, weterynarza, mechanika, spawacza. Zobacz oferty z powiatu …
29.11.2025 · 1508 osób przeczytało ten artykuł
Wiadomości z powiatu Szukasz pracy? Sprawdź oferty. Jest praca m.in. dla kasjera, nauczyciela, mechanika samoc…
Szukasz pracy? Sprawdź oferty. Jest praca m.in. dla kasjera, nauczyciela, mechanika samoc…
24.11.2025 · 1235 osób przeczytało ten artykuł
Wiadomości z powiatu Garaż OSP w Starej Ruskołęce został wyremontowany
Garaż OSP w Starej Ruskołęce został wyremontowany
26.11.2025 · 1207 osób przeczytało ten artykuł
Wiadomości z powiatu Mikołajkowe szaleństwo w Wąsewie. Będzie spotkanie z Mikołajem!
Mikołajkowe szaleństwo w Wąsewie. Będzie spotkanie z Mikołajem!
24.11.2025 · 1038 osób przeczytało ten artykuł
Wiadomości z powiatu Gmina Zaręby Kościelne nagrodzona za zagospodarowanie terenu w sołectwach Skłody Stachy i…
Gmina Zaręby Kościelne nagrodzona za zagospodarowanie terenu w sołectwach Skłody Stachy i…
04.12.2025 · 995 osób przeczytało ten artykuł
Wiadomości z powiatu Dzielą granicę, ale łączy ich sukces! Gmina Zaręby Kościelne i Małkinia Górna otrzymują 7…
Dzielą granicę, ale łączy ich sukces! Gmina Zaręby Kościelne i Małkinia Górna otrzymują 7…
03.12.2025 · 990 osób przeczytało ten artykuł
Wiadomości z powiatu „Pomogę, bo mogę” - fajna akcja Publicznej Szkoły Podstawowej w Rząśniku Włościańskim
„Pomogę, bo mogę” - fajna akcja Publicznej Szkoły Podstawowej w Rząśniku Włościańskim
04.12.2025 · 977 osób przeczytało ten artykuł
Wiadomości z powiatu Michał Rutkowski odebrał prestiżową nagrodę „Świadek Historii” przyznawaną przez Instytut…
Michał Rutkowski odebrał prestiżową nagrodę „Świadek Historii” przyznawaną przez Instytut…
05.12.2025 · 826 osób przeczytało ten artykuł
Wiadomości z powiatu Odcinek powiatowej drogi w gminie Andrzejewo już po remoncie
Odcinek powiatowej drogi w gminie Andrzejewo już po remoncie
27.11.2025 · 664 osób przeczytało ten artykuł
Wiadomości z powiatu Gminna Biblioteka Publiczna w Wąsewie zaprasza w grudniu na wyjazd teatralny
Gminna Biblioteka Publiczna w Wąsewie zaprasza w grudniu na wyjazd teatralny
24.11.2025 · 634 osób przeczytało ten artykuł
Wiadomości z powiatu Dzienny Opiekun „Małe Ludki” w Nurze świętuje pierwsze urodziny
Dzienny Opiekun „Małe Ludki” w Nurze świętuje pierwsze urodziny
05.12.2025 · 311 osób przeczytało ten artykuł
Policja Tragedia na ulicy Kolejowej. Cofający autokar śmiertelnie potrącił pieszego (aktualizacja)
Tragedia na ulicy Kolejowej. Cofający autokar śmiertelnie potrącił pieszego (aktualizacja)
10.11.2025 · 13594 osób przeczytało ten artykuł
Wiadomości z miasta Wolta najmłodszej radnej. Tego się nikt nie spodziewał!
Wolta najmłodszej radnej. Tego się nikt nie spodziewał!
15.11.2025 · 10880 osób przeczytało ten artykuł
Wiadomości z miasta Cicha zmiana w MDK. Nowy zastępca dyrektora
Cicha zmiana w MDK. Nowy zastępca dyrektora
21.11.2025 · 10502 osób przeczytało ten artykuł
Wiadomości z miasta Co czeka mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej w przyszłym roku? Ogromne inwestycje i rosnący …
Co czeka mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej w przyszłym roku? Ogromne inwestycje i rosnący …
29.11.2025 · 9390 osób przeczytało ten artykuł
Wiadomości z miasta Historyczny moment w Ostrowi. Takiej Wigilii jeszcze tu nie było!
Historyczny moment w Ostrowi. Takiej Wigilii jeszcze tu nie było!
13.11.2025 · 8626 osób przeczytało ten artykuł
Wiadomości z miasta Przedwojenna Ostrów Mazowiecka w kolorze. Zapraszamy na spacer po latach 30. (zdjęcia)
Przedwojenna Ostrów Mazowiecka w kolorze. Zapraszamy na spacer po latach 30. (zdjęcia)
11.11.2025 · 7894 osób przeczytało ten artykuł
Pozostałe wiadomości Na S8 pojawi się odcinkowy pomiar prędkości. Kamery już są, kierowcy czekają na uruchomie…
Na S8 pojawi się odcinkowy pomiar prędkości. Kamery już są, kierowcy czekają na uruchomie…
04.12.2025 · 7717 osób przeczytało ten artykuł
Wiadomości z miasta Aktualizacja: Do ratusza wpłynął wniosek o wygaszenie mandatów trojga radnych. Czy to ozn…
Aktualizacja: Do ratusza wpłynął wniosek o wygaszenie mandatów trojga radnych. Czy to ozn…
24.11.2025 · 7670 osób przeczytało ten artykuł
Wiadomości z miasta Radny Pałys grzmi: "Czy strategią miasta będzie wyprzedaż wszystkiego, co się da?", a bur…
Radny Pałys grzmi: "Czy strategią miasta będzie wyprzedaż wszystkiego, co się da?", a bur…
06.11.2025 · 7624 osób przeczytało ten artykuł
Wiadomości z miasta Dwie wygrane w Keno w Ostrowi Mazowieckiej. Jedna rekordowa
Dwie wygrane w Keno w Ostrowi Mazowieckiej. Jedna rekordowa
14.11.2025 · 7107 osób przeczytało ten artykuł
Policja Wypadek na DK60 w pobliżu Sielca - zderzenie osobówki z ciężarówką
Wypadek na DK60 w pobliżu Sielca - zderzenie osobówki z ciężarówką
18.11.2025 · 7045 osób przeczytało ten artykuł
Policja Pijany 27-latek wjechał czołowo w auto w okolicach Rogóźni! Dwie osoby trafiły do szpitala
Pijany 27-latek wjechał czołowo w auto w okolicach Rogóźni! Dwie osoby trafiły do szpitala
27.11.2025 · 6834 osób przeczytało ten artykuł

Mieszkańcy komentują

4 wpisy · Dołącz do rozmowy

Anonim · 18:43, 07.10.2024
0

Dyrektor szkoły w nagoszewie ( turce)
Brawo 20 lat był dyrektorem nie wiadomo tak naprawdę co działo się wcześniej.... Oby siedział jak najdłużej

Janusz · 16:00, 06.10.2024
0

To podobno dyrektor szkoły.

A2 · 12:57, 06.10.2024
0

Czemu usuwacie komentarze?
Nie lubicie gdy ktoś pisze prawdę pod waszymi postami?
Gdyby rodzice tych dziewczyn nie powołali ich na ten świat, to nie trafiłyby na tych zboczonych oszustów podających się za fotografów

Grażyna · 16:21, 05.10.2024
0

Pedagog... Brawo! Szkoła musi być dumna...i rodzice spokojni ????

0 / 1200 Wskazówka: zaznacz fragment artykułu i kliknij „Zacytuj”

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.

Reklama



Komentarze 4
Opcje

Dostosuj preferencje treści (zapis lokalny w przeglądarce):

Dołącz