Opublikowano

Spotkanie warsztatowe dla Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu ostrowskiego

Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu ostrowskiego będą miały okazję wziąć udział w wyjątkowym spotkaniu warsztatowym poświęconym dziedzict
Fot. Miasto i Gmina Brok

Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu ostrowskiego będą miały okazję wziąć udział w wyjątkowym spotkaniu warsztatowym poświęconym dziedzictwu kulturowemu i twórczości ludowej.

W dniu 7 czerwca w sobotę w godzinach 10.00 - 14.00 w świetlicy wiejskiej w Laskowiźnie 27 odbędzie się spotkanie warsztatowe dla Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu ostrowskiego. Wydarzenie organizowane jest przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi, we współpracy z Urzędem Gminy Brok oraz Biblioteką Publiczną w Broku.

Spotkanie poświęcone będzie wspieraniu lokalnej twórczości oraz działalności kulturalnej Kół Gospodyń Wiejskich. W programie przewidziano m.in. spotkanie z twórcami ludowymi z Puszczy Białej i Zielonej, prelekcję na temat wykorzystywania dziedzictwa kulturowego (materialnego i niematerialnego) w działalności KGW, a także warsztaty sztuki ludowej, obejmujące haft, wycinankę, kwiaty z bibuły, plecionkarstwo oraz wyrób ciasta obrzędowego. Całości towarzyszyć będzie muzyka kurpiowska na żywo.

Prośba o potwierdzenie udziału dwóch przedstawicieli z każdego KGW do dnia 29 maja do godz. 12.00 na adres e-mail: biblioteka@brok.pl lub telefonicznie: 29 74 57 501.

Wraz z potwierdzeniem należy przesłać wypełnioną kartę zgłoszenia, dostępną pod linkiem: https://brok.pl/aktualnosc-2062-spotkanie_warsztatowe

W przypadku pytań lub chęci uzyskania dodatkowych informacji, kontakt możliwy jest również poprzez:

  • janusz.pawlak@nikidw.edu.pl
  • 511 056 898

💬 Komentarze (0)

Chronione przez reCAPTCHA
Ładowanie komentarzy...

Dopasuj dla mnie

Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.

Wybraliśmy dla Ciebie


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.

Komentarze (0)
Opcje

Dostosuj preferencje treści:

Dołącz