Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Brok


Warsztaty dla Kół Gospodyń Wiejskich w Laskowiźnie

Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu ostrowskiego zaproszone są na wyjątkowe warsztaty poświęcone lokalnej twórczości i kulturze. 

2025/05/plakat-2-jpg_6835b9bccaab1 Fot. Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi serdecznie zaprasza na wyjątkowe spotkanie warsztatowe dedykowane Kołom Gospodyń Wiejskich z powiatu ostrowskiego, które odbędzie się 7 czerwca 2025 r. (sobota) w godz. 10.00–14.00 w świetlicy wiejskiej w Laskowiźnie 27, 07-306 Brok. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Urzędem Gminy Brok oraz Biblioteką Publiczną w Broku.

Celem spotkania jest wsparcie lokalnej twórczości oraz aktywności kulturalnej w regionie, a także promocja dziedzictwa materialnego i niematerialnego Kurpiowszczyzny - Puszczy Białej i Zielonej.

W programie znajdą się m.in.:

• Spotkanie z twórcami ludowymi z Puszczy Białej i Zielonej,

• Prelekcja dotycząca sposobów wykorzystywania dziedzictwa kulturowego w działalności Kół Gospodyń Wiejskich,

• Warsztaty sztuki ludowej – m.in. haft, wycinanka, kwiaty z bibuły, plecionkarstwo, wyrób z ciasta obrzędowego,

• Muzyka kurpiowska na żywo, która wprowadzi uczestników w wyjątkowy klimat tego regionu.

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną dobre praktyki twórcze z regionu oraz techniki rękodzielnicze, które uczestnicy będą mogli wykorzystać w swojej codziennej działalności. Spotkanie będzie doskonałą okazją do zdobycia nowych umiejętności, wymiany doświadczeń, poznania inspirujących osób i spędzenia czasu w miłej, twórczej atmosferze.

Organizatorzy proszą o potwierdzenie przybycia dwóch przedstawicieli z każdego Koła Gospodyń Wiejskich do 29 maja 2025 r. do godz. 12.00, wysyłając e-mail na adres: biblioteka@brok.pl lub dzwoniąc pod numer: 29 74 57 501.

Dodaj komentarz



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.

Reklama