Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Gmina Ostrów Mazowiecka


Dofinansowanie na naukę pływania dla uczniów z gminy Ostrów Mazowiecka

Minister Sportu i Turystyki ogłosił wyniki naboru wniosków do programu "Aktywna Szkoła - raz, dwa, trzy", którego realizacja zaplanowana jest na rok 2025.

2025/06/plywnie-basen-jpg_683fec9e182ba Zdjęcie ilustracyjne

Wśród beneficjentów znalazła się Gmina Ostrów Mazowiecka, która otrzymała dofinansowanie na projekt pn. "ABC pływania - zajęcia sportowe ukierunkowane na naukę pływania w gminie Ostrów Mazowiecka". W ramach projektu gmina pozyskała środki w wysokości 26 985,00 zł. Całkowity koszt zadania wynosi 53 970,00 zł. Dofinansowanie zostanie przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z dojazdem uczestników, wstępem na pływalnię oraz wynagrodzeniem instruktorów prowadzących zajęcia.

Zadaniem zostanie objętych 101 uczniów, którzy w roku szkolnym 2025/2026 będą uczęszczać do klasy III. Dla każdego uczestnika zaplanowano 20 lekcji pływania, które będą odbywać się na krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowi Mazowieckiej. Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę instruktorską.

Celem projektu jest umożliwienie uczniom zdobycia podstawowych umiejętności pływackich oraz zwiększenie ich aktywności fizycznej. Projekt zakłada również przekazanie wiedzy z zakresu bezpiecznego zachowania się w wodzie.

Dodaj komentarz



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.

Reklama