Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z miasta


Dwa tygodnie po operacji biodra w Ostrowi Mazowieckiej Jacek Borkowski wyszedł na scenę. Potem zatańczył cza-czę w TVP! (wideo)

Jacek Borkowski, popularny aktor i artysta estradowy, opowiedział w programie „Pytanie na śniadanie” na antenie TVP2 o swojej operacji biodra, którą przeszedł w styczniu w szpitalu w Ostrowi Mazowieckiej.

2025/06/pytanie-na-sniadanie-wnuk-jpg_6849857aa4bf5 Joanna Górska i Jacek Borkowski tańczą cza-czę w programie „Pytanie na śniadanie”, a ich występ z uśmiechem obserwuje dyrektor szpitala Artur Wnuk, fot. TVP2.

– To jest ból zniewalający, ból, którego nie jesteśmy w stanie w żaden sposób opanować – mówił Borkowski, opisując swoje doświadczenia. – Czy siedzisz, czy leżysz, czy śpisz, i tak nie śpisz, bo nie możesz – dodał.

Jak zaznaczył aktor, początkowo sądził, że dolegliwości są związane z rwą kulszową. – Niestety nie przestawało, coraz bardziej bolało. Zakres ruchu się ograniczał praktycznie do zera – relacjonował.

Artysta zdecydował się na operację dopiero, gdy sytuacja stała się dramatyczna. – Miałem o 2 cm krótszą nogę. To była tragedia, ja już nie mogłem chodzić – opowiadał Borkowski.

Operacja została przeprowadzona w szpitalu w Ostrowi Mazowieckiej, którego dyrektorem jest Artur Wnuk. – Mówią o nas, że jest to szpital, który pozbywa się bólu, ratuje swoich pacjentów od bólu – podkreślił Wnuk, dodając, że zabiegi są przeprowadzane szybko i profesjonalnie, często z wykorzystaniem robotów oraz technik mało inwazyjnych.

– Dwa dni po operacji wyszedłem, a trzeciego dnia byłem już w domu. Pracę rozpocząłem dwa tygodnie po zabiegu. To były dwa recitale na stojąco – podkreślił Jacek Borkowski.

Później aktor pokazał pełnię swoich możliwości podczas programu w TVP2, gdzie zatańczył z prowadzącą Joanną Górską popularny taniec – cza-czę.

– Zwracam się do wszystkich tych, którzy cierpią, żeby nie zwlekali. Im szybciej, tym operacja jest łatwiejsza – apelował artysta.

Czas oczekiwania na operację w szpitalu w Ostrowi Mazowieckiej wynosi około trzech miesięcy. – Znamy przypadki, gdzie pacjenci mają skierowania na 2030 rok. My jesteśmy w stanie szybko przywrócić pacjenta do pełnej sprawności – zapewnił Artur Wnuk.

Zobacz wideo:

Pytanie na śniadanie: Jak się żyje ze sztucznym biodrem?

Wasze opinie

Hwd   11:21, 12.06.2025

Ciekawe czy też czekał dwa lata na wizytę i dlaczego powiatowe pieniądze idą na ludzi z po za powiatu.

pstry   13:09, 12.06.2025

Szkoda,ze dyrektor nie chwali sie w tv jak czekałam na diagnostykę ortopedyczną 3x po kilka miesięcy i na końcu dowiedziałam się ,że za długo zwlekałam z decyzją o leczeniu. Parodia i żarty

ost   17:04, 12.06.2025

bogaty lub vip nie wie co to jest WIELOLETNIA KOLEJKA NA ZBIEG

ost   17:04, 12.06.2025

bogaty lub vip nie wie co to jest WIELOLETNIA KOLEJKA NA ZABIEG

Zibi   08:01, 13.06.2025

Gra muzyka,a ja dobre kroki znam, ja prowadzę,a ty tańcuj tak. Ruch bioderka lewo , prawo,bujaj się...

Dodaj komentarz



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.

Reklama