Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Gminy | Gmina Ostrów Mazowiecka


Rolniku, nie zapomnij o ważnym terminie. Wniosek o zwrot podatku akcyzowego do końca sierpnia

Rolnicy z terenu Gminy Ostrów Mazowiecka mogą odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy wykorzystywany do produkcji rolnej. Wójt Gminy przypomina, że czas na złożenie wniosku o zwrot podatku akcyzowego mija 31 sierpnia 2025 roku.

Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne

Z programu mogą skorzystać rolnicy, którzy używają oleju napędowego do prac na użytkach rolnych oraz do hodowli zwierząt, takich jak bydło, świnie, owce, kozy i konie. Stawka zwrotu wynosi 1,46 zł za każdy litr paliwa wykorzystanego do produkcji rolnej. Aby skorzystać z dotacji, konieczne jest przedstawienie faktur VAT dokumentujących zakup oleju napędowego.

Limit zwrotu w 2025 roku obliczany jest na podstawie powierzchni użytków rolnych oraz średniej rocznej liczby zwierząt gospodarskich. W praktyce oznacza to, że im większe gospodarstwo i liczniejsza hodowla, tym wyższy możliwy zwrot podatku.

Wypłaty dotacji przewidziane są w październiku – między 1 a 31 dniem miesiąca. Wszelkie informacje dotyczące wymaganych dokumentów, wzorów wniosków i załączników są dostępne na stronie internetowej Ministerstwa Rolnictwa oraz na stronie Gminy Ostrów Mazowiecka.

Informacji na temat procedury można również uzyskać bezpośrednio w Urzędzie Gminy – w pokoju nr 3 lub telefonicznie pod numerem 29 746 86 00 wew. 22 – przypomina Wójt Gminy Ostrów Mazowiecka.

Dopasuj dla mnie

Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.

Wybraliśmy dla Ciebie

Bądź pierwszy! Dodaj komentarz

Twoja opinia pomaga być na bieżąco

Brak komentarzy

Rozpocznij dyskusję – napisz pierwszy komentarz poniżej.

0 / 1200 Wskazówka: zaznacz fragment artykułu i kliknij „Zacytuj”

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.

Reklama



Komentarze 0
Opcje

Dostosuj preferencje treści (zapis lokalny w przeglądarce):

Dołącz