W sobotę 20 grudnia 2025 roku mieszkańcy Ostrowi Mazowieckiej mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu – pierwszej w historii miasta Miejskiej Wigilii. Plac przed Ratuszem zamienił się w tętniące życiem, świąteczne centrum, pełne ciepła, radości i wzruszeń.
Wszystko rozpoczęło się o godzinie 14:00, gdy na placu przed Ratuszem zaczęły gromadzić się tłumy. Goście mieli okazję podziwiać żywą szopkę bożonarodzeniową, która przyciągnęła szczególną uwagę najmłodszych. Harcerze, niosąc ze sobą Światło Betlejemskie, przekazali przesłanie pokoju i nadziei, które rozgrzało serca wszystkich uczestników.
Pojawiły się dzieci i młodzież, które przygotowały wzruszające jasełka, wprowadzając wszystkich w klimat Bożego Narodzenia. Zabrzmiały również najpiękniejsze kolędy, które śpiewali zarówno młodsze, jak i starsze pokolenia. Całość dopełniła tradycja dzielenia się opłatkiem i składania sobie nawzajem świątecznych życzeń, co nadało wydarzeniu jeszcze bardziej rodzinną atmosferę.
Na uczestników czekał tradycyjny wigilijny poczęstunek – smaczne świąteczne potrawy i ciasta, które umiliły czas spędzany w gronie sąsiadów i bliskich. Dodatkową atrakcją była fotobudka, w której każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, utrwalając magiczne chwile z tego wyjątkowego dnia.
Dopasuj dla mnie
Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.
Informacja: zapisujemy wyłącznie wybór tematów w pamięci przeglądarki (localStorage). Możesz wyłączyć w każdej chwili.
Wybraliśmy dla Ciebie
Mieszkańcy komentują
2 wpisy · Dołącz do rozmowy
Dodając komentarz, akceptujesz regulamin komentowania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.
Impreza na konto podwyżek za wodę kilka razy w roku oraz za odpady komunalne i podatki. Brawo burmistrzu główka pracuje jak zadowolić mieszkańców Ostrowi.
Gdzie są te zdjęcia