Gmina Ostrów Mazowiecka zapłaci za naukę pływania trzecioklasistów. Bezpłatne zajęcia będą od nowego roku szkolnego.
- Jakiś czas temu przyjęliśmy, że będziemy uczyć pływania dzieci z klas trzecich i dostaliśmy na to dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 30 tys. zł - poinformował na sesji Rady Gminy 19 czerwca 2026 Waldemar Brzostek, wójt gminy Ostrów Mazowiecka.
Całkowity kosz tego projektu to 70 350 zł. Zajęcia będą od połowy września do połowy grudnia 2026.
Z Ministerstwa Sportu i Turystyki gmina dostała też dofinansowanie na program "Aktywny Orlik".
- Na razie mamy jednego "orlika" - w Jelonkach, ale wkrótce będzie drugi - przy SP w Jasienicy. Dofinansowane zadanie będzie polegało na organizacji zajęć od lipca do października 2026. Będzie to pięć weekendowych wydarzeń sportowo-rekreacyjnych - wyjaśnił wójt.
Będzie to kosztować 22,2 tys. zł, w tym dotacja - 20 tys. zł.
![Gmina Ostrów Mazowiecka zapłaci za naukę pływania trzecioklasistów. Bezpłatne zajęcia będą od nowego roku szkolnego.
[foto]48797[/foto]](https://www.ostrowmaz24.pl/uploads/artykuly/2026/06/dziecko-plywa-jpg_6a38f7bc11e43-big.webp)
💬 Komentarze (0)