Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | |


W gminie Ostrów Maz. przeszkolono 15 bezrobotnych

Do końca się zbliża IV edycja projektu systemowego "Otwarci na juto" realizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostrowi Mazowieckiej.

Wczoraj odbyło się ostatnie szkolenie dla osób uzyskujących kwalifikacje z zawodzie opiekunka osób zależnych. W szkoleniu wzięło udział 6 osób z terenu gminy Ostrów Mazowiecka.

W sumie, w IV edycji projektu, wzięło udział 15 uczestników. Uzyskali oni kwalifikacje w zawodach sprzedawca z obsługą komputera i kasy fiskalnej, fryzjer-stylista, obsługa wózka widłowego, pracownik administracyjno-biurowy z księgowością komputerową i opiekunka osób zależnych.

W dotychczasowych trzech edycjach wzięło udział 42 uczestników.

- W ciągu ostatnich czterech lat, łącznie z tegoroczną edycją, przeszkoliliśmy 57 bezrobotnych osób w wieku zawodowym z terenu gminy Ostrów Mazowiecka - wyjaśnia Dorota Gordziejczyk-Jaronowska, koordynator projektu. - Zastosowano wobec nich działania mające na celu aktywizację społeczno-zawodową - dodaje koordynator.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostrowi Mazowieckiej pozyskał z funduszy europejskich na projekt "Otwarci na jutro" 635 tys. zł. W poprzednich edycjach bezrobotni szkolili się na operatora koparko-ładowarki, opiekuna osób starszych i niepełnosprawnych oraz uczyli się bukieciarstwa.

Szkolenie dla osób uzyskujących kwalifikacje z zawodzie opiekunka osób zależnych odbyło się 5 września w Urzędzie Gminy Ostrów Mazowiecka. Podsumowanie całego projektu odbędzie się 24 września.

Zobacz zdjęcia:
W gminie Ostrów Maz. przeszkolono 15 bezrobotnych (05.09.2014)


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies